banner208

Eskişehir'in 2023 tarım planı konuşuldu!

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce 2023'ün tarım politikalarına ilişkin önemli bir toplantı düzenlendi.

banner294
TARIM 08.11.2022, 11:58
Eskişehir'in 2023 tarım planı konuşuldu!
banner209

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Eskişehir'de 2023 yılında uygulanması planlanan, Eskişehir tarımına yön verecek, Tarım ve Orman Bakanlığının tarımsal politikasının gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak projelerin geliştirilip uygulanması konusunda İl Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Kampüsü toplantı salonunda bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

Söz konusu toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, projelerden sorumlu koordinatör İl Müdür Yardımcısı Murat Eren, Şube ve İlçe Müdürleri ile görevli teknik personel katılım sağladı. Toplantıda sürdürülebilir tarımsal faaliyet açısından çiftçileri destekleyecek ve onları doğru yönlendirecek, Eskişehir tarımına yön verecek ve Bakanlığın tarımsal politikasının gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak projelerin geliştirilip uygulanmasının önem arz ettiği vurgulandı. Bu kapsamda, Şube Müdürlükleri öncülüğünde İlçe Müdürlükleri ile beraber ilçelerin tarımsal potansiyeline uygun projeler geliştirilmesinin ve bu projelerin, hayata geçirilmesinin daha yararlı olacağı dile getirildi.

Yapılan istişareler neticesinde ilçe bazında üründe ihtisaslaşma göz önünde bulundurularak; pazar problemi çözülmüş, çiftçi nezdinde kabul görmüş, il tarımına ivme kazandıracağı düşünülen hayvansal ve bitkisel üretime yönelik ürün üretimine katkı sağlayacak projelerin yazılarak; bu projelerin Tarım ve Orman Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, Ulusal ve Kalkınma Ajansları vb. kanallar aracılığıyla temin edilecek bütçe ile hayata geçirilmesinin uygun olacağı kanaati oluşmuştur.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@