banner196

banner208

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden hibe duyurusu!

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Modern Seralara yönelik hibe desteği duyurusu yaptı.

banner294
TARIM 23.01.2023, 13:59
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden hibe duyurusu!
banner209

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında iklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemini de içeren yeni tesis niteliğinde modern seraların yapımı ya da teknoloji yenileme veya modernizasyonuna hibe desteği verilecek. Başvurular 09.12.2022 - 10.02.2023 tarihleri arasında veri giriş sisteminden yapılacak.

İklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemini de içeren yeni tesis niteliğinde modern seraların iklimlendirme, sulama veya gübreleme sistemi ile yenilenebilir enerji (jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgâr) kullanımı da hibe desteği kapsamındadır.

Modern sera yapımı için en az 3 (üç) dekar arazi sahibi olmak, konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler.

Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 1.000.001 TL’dir

Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır.

Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilir.

Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler.

Buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@