Eskişehir'de ulaşıma YKS ayarı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 17-18 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) nedeniyle tramvay ve otobüs sefer saatlerinde düzenlemeye gitti.

TRAFİK 15.06.2023, 15:22 15.06.2023, 16:34
Eskişehir'de ulaşıma YKS ayarı!

Lisans ve önlisans programlarına yerleşmek isteyen öğrencilerin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hafta sonu 3 oturum halinde gerçekleştirilecek.

YKS öncesi sınava girecek adaylardan ve sınav görevlilerinden gelen talep üzerine harekete geçen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM ile görüşerek 17-18 Haziran’da YKS’ye girecek adaylar için yeni bir düzenleme yaptı.

Yapılan düzenlemeye göre sınav günleri olan Cumartesi ve Pazar günü tramvaylarda karşılıklı seferler, tüm gün boyunca hafta içi sefer saatlerine göre hizmet verecek. Şehir içi otobüs sefer saatlerinde de yapılan düzenleme ile otobüsler Cumartesi günü 16.00, Pazar günü ise 18.00’a kadar hafta içi programına göre çalışacak. 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımında sorun yaşanmaması için tramvay ve otobüs seferlerinde uygulamanın yapılacağını belirterek, sınava girecek tüm adaylara başarılar dilediler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@