banner208

Bu canlar yeni ailelerini bekliyor

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşmaları için faaliyetlerine devam ediyor.

YAŞAM 18.08.2022, 16:12 19.08.2022, 15:13
Bu canlar yeni ailelerini bekliyor
banner209

Tepebaşı Belediyesi, sahiplendirdiği binlerce sokak hayvanı ile bu alandaki öncülüğünü sürdürüyor. 

2009 yılından bugüne 12 bin 60 sokak hayvanını sahiplendirerek tüm belediyelere örnek olan Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sahiplendirme çalışmalarına devam ediyor. Sokak hayvanlarını sıcak bir yuvaya kavuşturan duyarlı vatandaşlar da tüm kent halkına, “Satın alma, sahiplen” diyerek can dostlara kucak açmalarını tavsiye ediyor. 

Haziran ayında merkezde bulunan Garip isimli 2 yaşındaki köpeği sahiplenen ve ona Efe adını veren Sevgi Kullapcı, tüm vatandaşlara seslenirken, “Haziran ayında bir zaman boşluğum olunca Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etmek istedim. Ziyaretimde barınakta kalan şimdiki köpeğim Efe’nin yanına oturdum ve bir 5 dakika kadar sevdim. Onun yanından ayrılacakken iki bacağıma birden sarıldı, gözlerimin içine baktı ve ağladı. Bırakamazdım, onu bırakmamamı istedi. Sonrasında köpeğimi sahiplendim. Şimdi başımızın tacı, o bize biz de ona iyi geldik. 2 yaşında ve çok akıllı bir köpek. Sürekli kucağımda, tüm komutlarımı dinliyor. Herkese bir can sahiplenmesini tavsiye ediyorum. Ben çalışma hayatındayım ve Efe benim antidepresanım gibi” sözlerini kullandı. 

Can dostları sahiplenmek ve bilgi almak isteyen vatandaşlar, Doğal Yaşam Merkezi’ne müracaat edebiliyor. Bursa Çevre Yolu 4. kilometrede hizmet veren Doğal Yaşam Merkezi’ne, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor. 

Sahiplenilmek üzere yuva bekleyen can dostların fotoğrafları da https://tinyurl.com/barinak linki üzerinden görülebiliyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@