Eskişehir'de otobüs şoförlerinden örnek dayanışma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nde görevli otobüs şoförleri örnek bir dayanışmaya imza attı.

YAŞAM 14.06.2023, 17:09
Eskişehir'de otobüs şoförlerinden örnek dayanışma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nde görevli otobüs şoförleri örnek bir dayanışmaya imza attı. Şoförler aralarında para toplayarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara verilmek üzere aldıkları 6 adet manuel tekerlekli sandalyeyi Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim ettiler. 

Eskişehir’in toplu taşıma sisteminde görev yapan Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’ne bağlı otobüs şoförleri, örnek bir dayanışmaya imza attılar. 

Duyarlı otobüs şoförleri aralarında para toplayarak ihtiyaç sahibi engelli bireylere verilmek üzere satın aldıkları 6 adet manuel tekerlekli sandalyeyi Büyükşehir Belediyesi Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim ettiler. 

Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü yetkilileri, her gün binlerce vatandaşla etkileşim halinde olan otobüs şoförlerinin bu fedakârca tutumunun engelli bireyler ve aileleri tarafından çok değerli olduğunu ifade ettiler. Yetkililer ayrıca Engelli Hizmetleri Birimi tarafından yapılan sosyal inceleme sonrası ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen engelli bireylere yapılan bağışın hızlı bir şekilde ulaştırılacağını ifade ettiler.

Tekerlekli sandalyeleri teslim alan Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü yetkilileri, gösterdikleri duyarlı ve topluma örnek davranışları nedeniyle otobüs şoförlerine teşekkür belgesi takdim ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@