4’üncü kez makinası çalınan tamirci adım adım hırsızları takip edip makinalarını geri aldı

TEPEBAŞI İLÇESİ YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDE ÇAMAŞIR MAKİNASI TAMİRİ YAPAN RÜSTEM UZUN’UN BU YIL 4’ÜNCÜ DEFA MAKİNASI ÇALINDI. OLDUKÇA DURUMDAN MUSTARİP OLAN UZUN’A ADETA DADANAN HIRSIZLAR, DÜN YİNE HIRSIZLIK GİRİŞİMİNDE BULUNARAK İKİ ÇAMAŞIR MAKİNASINI EL ARABASINA YÜKLEYEREK KAÇIRDILAR. RÜSTEM UZUN’UN OĞLU KOMŞULARININ HABER VERMESİYLE ARACIYLA ŞÜPHELİLERİ TAKİP ETMEYE BAŞLADI. TAKİP EDİLDİKLERİNİ ANLAYAN ŞÜPHELİLER, ÖZGÜREL SOKAKTA EL ARABASINI BIRAKIP KAÇTILAR.

ASAYİŞ 25.04.2024, 10:08 25.04.2024, 11:32
4’üncü kez makinası çalınan tamirci adım adım hırsızları takip edip makinalarını geri aldı

Eskişehir’de bu yıl 4’üncü kez çamaşır makinaları çalınan usta, hırsızları adım adım takip edip makinalarını geri aldı.

Tepebaşı ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde çamaşır makinası tamiri yapan Rüstem Uzun’un bu yıl 4’üncü defa makinası çalındı. Oldukça durumdan mustarip olan Uzun’a adeta dadanan hırsızlar, dün yine hırsızlık girişiminde bulunarak iki çamaşır makinasını el arabasına yükleyerek kaçırdılar. Rüstem Uzun’un oğlu komşularının haber vermesiyle aracıyla şüphelileri takip etmeye başladı. Takip edildiklerini anlayan şüpheliler, Özgürel Sokak’ta el arabasını bırakıp kaçtı.

“İki makinamı almışlar”

Makinalarının sürekli çalındığını belirten Rüstem Uzun, “Komşularım telefon ettiler. Evden eşya çalınıyor diye. Ben çıkıp eve çıkmışlar, oğlum n görmüş. Sonra da el arabasının üzerine bizim makineleri tanıyınca, sonra el arabasını, otomobilimizle takibe başlamış. İki makinamı almışlar, el arabasıyla kaçmışlar. Şuanda şüphelileri bilmiyoruz. Güvenlik kamerası kayıtlarını takip ettireceğiz. Vallahi benim bu yıl bu 4., dün de aynı şekilde bir makinamı götürmüşler. Dün ben şehir dışındaydım” dedi.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@