banner208

Büyükşehir'den çocuklara ücretsiz saç kesim hizmeti!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ailelere destek amacıyla başlattığı çocuklara yönelik ücretsiz saç kesimi projesi ile yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürdü...

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 05.02.2023, 15:16 05.02.2023, 15:18
Büyükşehir'den çocuklara ücretsiz saç kesim hizmeti!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), yarıyıl tatilinde ekonomik olarak zorlanan ailelere destek amacıyla başlattığı çocuklara yönelik ücretsiz saç kesimi projesi ile yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürdü. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günlerden geçen vatandaşlara destek amaçlı çalışmaları sürüyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından hayata geçirilen öğrencilere yönelik ücretsiz saç kesimi projesi ile yarıyıl tatilinde kent merkezinin yanı sıra ESMEK kurs merkezlerinin bulunduğu ilçelerde de çalışma yapıldı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli uzman personellerin yaptığı çalışma ESMEK Eğitim Merkezlerinin bulunduğu Beylikova, İnönü, Sarıcakaya, Mihalgazi, Alpu, Çifteler ve Sivrihisar’da, kent merkezinde ise Emek ve 71 Evler mahallerindeki ESMEK Eğitim Merkezlerinde gerçekleştirildi.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen saç kesiminden yaklaşık 400 öğrenci faydalanırken, aileler proje nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler. Yaş sınırı olmaksızın lise son sınıfa kadar eğitim gören çocuklara verilen hizmet nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten öğrenciler ise, “Okulumuza mutlu bir şekilde dönüyoruz. Bize bu imkânı sunanlara teşekkür ederiz” dediler. 

ESMEK yetkilileri de eğitim öğretim yılının ikinci döneminde tüm öğrencilere başarılar dilediler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@