banner298

banner196

banner208

Büyükşehir ekiplerinden kar mesaisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla birlikte özellikle kırsaldaki bölgelerde karla mücadele çalışmalarını yoğunlaştırdı.

banner294
Büyükşehir ekiplerinden kar mesaisi
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri başlayan kar yağışı ile birlikte özellikle kırsal bölgelerde ulaşımda aksama yaşanmaması için karla mücadele ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına hız verdi. 

Ekipler Han, Mihalıççık, Seyitgazi ilçeleri başta olmak üzere kentin yüksek kesimlerinde karla mücadele, kent merkezinde ise kontrol ve önlem amaçlı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Kırsal bölgelerde kar yağışının yüksek kesimlerde devam edecek olması sebebiyle kar küreme çalışmaları yapılırken, yetkililer soğuk hava ve buzlanma konusunda da sürücüleri uyardılar. 

Büyükşehir Belediyesi’nin diğer kurumlar ile koordineli bir şekilde çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen yetkililer, vatandaşlardan gelen şikâyetlerin de ivedilikle değerlendirildiğini belirttiler. 

Yetkililer sürücülerin araçlarına kış lastiği taktırmaları ve mutlaka zincir bulundurmaları gerektiğini hatırlatırken, Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ve kırsalda 6 ayrı şantiyede 450 personeli ile kış döneminde çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini vurguladılar. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@