Büyükşehir Meclisinde konser harcaması yanıtı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclisi toplantısında, konser harcamalarına ilişkin soru önergesi Aydın Ünlüce tarafından cevaplandı.

Büyükşehir Meclisinde konser harcaması yanıtı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen’in mazeretli olması nedeniyle Aydın Ünlüce başkanlığında toplandı.

Ünlüce, bir önceki meclis toplantısında AK Parti'li Meclis Üyesi Mustafa Birsen’in konser harcamalarına ilişkin verdiği soru önergesini yanıtladı.

Aydın Ünlüce, şunları söyledi: "Melek Mosso konserini 55 bin kişinin izlediğine dikkat çeken Ünlüce, “Büyükşehir belediyemiz Melek Mosso ile 250 bin TL artı ücretler olarak anlaşmıştır, konser organizasyonuna harcanan parada sadece kaşe parası geçerli değildir, ekip, ekibin ulaşımı, kulis ihtiyaçları, sahne, sanatçının orkestrası için istediği müzik aletlerinin kiralanması gibi unsurlar için para harcanmıştır. Sanatçı kaşe bedeli 250 bin TL, 12x18’lik sahne kurulumu, ses ve ışık sistemleri, led ekran, sanatçı ulaşımı, kulis ihtiyaçları, müzik aletleri 290 bin TL olmak üzere toplam 540 bin TL, KDV 97 bin TL olmak üzere toplam 637 bin lira olmuş. Soru önergesinden sonra aynı sanatçının menajeri ile arkadaşlarımız görüşmüşler. Ulusal bayramlar ve tatil günleri dışındaki günler için sanatçının istediği ücret 350 bin TL artı KVD. 540 bin liraya mal olmuş konser. Konser 55 bin kişi tarafından izlenmiştir. Ceylan Ertem’e tüm masraflarla beraber 214 bin TL artı 38 bin TL KDV olmuş, Bulutsuzluk Özlemi’ne 70 bin TL artı vergiler ödenmiş. Tüm bunlar doğrudan temin usulü ile olmuştur."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@