Büyükşehir’den şehitlerimiz için anlamlı görev

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kent merkezi, tüm ilçeler ve bağlı mahallelerdeki şehit mezarlarını özenle temizleyip çiçeklendiriyor...

Büyükşehir’den şehitlerimiz için anlamlı görev

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü öncesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da kent merkezi, tüm ilçeler ve bağlı mahallelerdeki şehit mezarlarını özenle temizleyip çiçeklendiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri,  Başkan Yılmaz Büyükerşen’in kendilerine verdiği anlamlı görev çerçevesinde kent merkezinde Vişnelik Hava Şehitliği, Kanlıpınar Şehitliği, Asri Mezarlık, Esentepe Mezarlığı, Odunpazarı Mezarlığı, Zincirlikuyu Mezarlığı başta olmak üzere 12 ilçe ve kırsal mahallelerde bulunan kahraman şehitlerimizin mezarlarının bakımını yaparak çiçeklendiriyor.

Yapılan çalışmaları büyük bir ilgiyle takip şehit yakınları, çocuklarının ve büyüklerinin kabirlerine gereken ilgiyi gösteren Başkan Büyükerşen ve personeline teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şehit kabirlerinin düzenlemesinin 18 Mart öncesi tamamlanmasıyla kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden kahraman şehitlerimize karşı milletimizin vefasını gösterdikleri için mutlu olduklarını söylediler.  Şehit mezarları kırmızı beyaz menekşelerle özel güne hazırlanmaya devam ediyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@