Büyükşehir’in geleneksel iftar buluşmaları başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale gelen iftar buluşmaları kent merkezi ve kırsal ilçelerde başladı. Başkan Büyükerşen, engelli bireyler ve ailelerini ağırlarken Mahmudiye’de de ilçe sakinleri aynı sofrada bir araya geldi.

Büyükşehir’in geleneksel iftar buluşmaları başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her Ramazan ayında düzenlediği geleneksel iftar davetleri bu yıl da büyük bir katılımla başladı. Buluşmalar kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen engelli dernekleri, üyeler ve ailelerini iftar yemeğinde ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde gerçekleşen davete Büyükerşen’in yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP 27. dönem Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve 27. dönem Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, belediye bürokratları, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Engelli bireylere ve ailelerine davete katıldıkları için teşekkür eden Büyükerşen, “Engelli dostu, engelleri aşan bir şehir için hep birlikte mücadele ettik. Sizlere, fedakâr ailelerinize çok teşekkür ediyorum. Nice Ramazanlara, nice bayramlara hep birlikte ulaşmak dileğiyle diyor; şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Engelli bireyler ve aileleri, Büyükerşen’in her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek kendilerine verdiği destekler için teşekkür ettiler. İftar yemeği sonrası Başkan Büyükerşen, engelli bireyler ve aileleri ile tek tek sohbet etti.

İlk iftarın bir diğer buluşma noktası ise Mahmudiye ilçesi oldu. Büyükşehir Belediyesince Mahmudiye Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen iftar programına Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir, belediye bürokratları, meclis üyeleri, muhtarlar ile ilçe sakinleri katıldı. Gündoğan ve Erdir, vatandaşların Ramazanını tebrik ederek birlikte iftar yaptılar. Kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen iftar programları Ramazan boyunca devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@