banner208

Çocuklar Eskişehir'in geçmiş 100 yılını öğrendi

Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu tarafından Eskişehir'in kurtuluşunun 100. yılına özel “Eski” Şehre Yolculuk adlı yaratıcı drama atölyesi düzenlendi.

banner294
Çocuklar Eskişehir'in geçmiş 100 yılını öğrendi
banner209

9-10 ve 11-12 yaş olmak üzere iki farklı yaş grubu için gerçekleştirilen atölyede Eskişehir’in kurtuluşundan günümüze 100 yıllık bir zaman yolculuğu yapıldı. 

Yaratıcı drama atölyesinde şehrimizin tarihi ve doğal mekânları, geçmişten günümüze edebiyat, mekân, insan ilişkisi ve kent kültürü temelinde canlandırıldı. 

Çocukların büyük ilgi gösterdiği atölye hakkında bilgi veren Masal Şatosu yetkilileri, “2 Eylül 1922’den bu yana şehrimizin hangi alanlarda gelişim gösterdiği üzerine konuşuldu. Eskişehir’in simgeleşmiş tarihi ve doğal mekânlarının ve kent kültürünün geçmişten geleceğe aktarımı konusunda bu kentin bir hemşerisi olarak sorumluluklarımız değerlendirildi. Doğal çevreye verilen zarar ve vandalizm konularında örnekler verildi. Şehrimizin 100. yılını kutlanarak atölye tamamlandı” dediler. 

Masal Şatosu yetkilileri, ailelerin yeni atölye ve etkinliklerden haberdar olmak için Masal Şatosu sosyal medya hesaplarından duyuruları takip edebileceklerini belirttiler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
24
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@