ESKİ ekipleri sel afetinin yaşandığı Şanlıurfa’da!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa’da meydana gelen sel afeti sonrası destek için bölgeye gitti...

ESKİ ekipleri sel afetinin yaşandığı Şanlıurfa’da!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yıkıcı depremle büyük hasar alan Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere afet bölgesindeki illerde çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Şanlıurfa’da meydana gelen sel afeti sonrası destek için bölgeye gitti.

Kahramanmaraş’ta merkezli toplam 11 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem sonrası destek çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani yardımların yanı sıra çözülmesi gereken acil konularla ilgili de çalışmalar yürütüyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere kent merkezleri ve kırsal alanlarda depremzedelerin suya erişimi ve kanalizasyon altyapısı konusunda yoğun çalışma yürütüyor. Diğer yandan 19 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel afeti sonrası ESKİ Genel Müdürlüğü bölgeye ekip yönlendirdi.

Şanlıurfa merkezde halen evlerde devam eden su tahliye ve temizlik çalışmalarına vidanjör ve personel desteği veren ESKİ Genel Müdürlüğü, afet bölgesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@