banner208

ESKİ ekiplerinden afet bölgesinde cansiperane çalışma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), afet bölgesindeki illerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor...

banner294
ESKİ ekiplerinden afet bölgesinde cansiperane çalışma
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yıkıcı depremle altyapısı büyük hasar alan Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere afet bölgesindeki illerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta merkezli toplam 11 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem sonrası destek çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani yardımların yanı sıra çözülmesi gereken acil konularla ilgili de faaliyetlerini sürdürüyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere kent merkezleri ve kırsal alanlarda depremzedelerin suya erişimi ve kanalizasyon altyapısı konusunda yoğun çalışma yürütüyor.

Arama kurtarma çalışmaları, seyyar tuvaletlerin kurulumu ve altyapısı, ısı yalıtımlı çadırların kurulumu gibi birçok çalışmada aktif görev alan ESKİ ekipleri, afetten ağır hasar illerin altyapısının ayağa kaldırılması için cansiperane görev yapıyor. 

Yeni hat yapımı, bakım onarım çalışmaları ile başta çadır kentler, konteyner kentler, sahra hastaneleri, ilçeler, köyler olmak üzere afet bölgesinde vatandaşları suya kavuşturmak üzere yoğun mesai yapan ekipler, tankerlerle de temiz suyu vatandaşlara ulaştırıyor.

Malatya’da çalışma yapan ekipleri ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da verilen büyük destek nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Ekipler ayrıca, Hatay Samandağ konteyner kentte şebeke suyunu içilebilir hale getirecek hidrofor sistemi ve arıtma sistemleri bağlantılarını da yaparak yeni çözümler üretmeye devam ediyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@