Eskişehir'deki o mahalle içme suyuna kavuştu

ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile Seyitgazi ilçesi Ayvalı mahallesi sakinlerini sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturdu.

Eskişehir'deki o mahalle içme suyuna kavuştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri, kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

ESKİ ekipleri, son olarak Seyitgazi İlçesi Ayvalı mahallesinde gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile sağlıklı içme ve kullanma suyuna ulaşarak bölge halkının su sorununu giderdi.

Ekipler, 2890 metrelik yeni içme ve kullanma suyu iletim, dağıtım ve enerji nakil hatları yapım çalışmalarını da kısa bir sürede tamamlayarak yeni su hattından mahalle deposuna su vermeye başladı. Çalışmaları yerinde izleyen Ayvalı Mahalle Muhtarı Murat Özdemir, “Eski su kaynağımız mahalle halkına yetersiz gelmeye başlamıştı. ESKİ’nin yerinde ve zamanında gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile yeni, temiz ve sağlıklı su kaynağımıza kavuştuk. Tüm mahalle sakinleri adına başta Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve ESKİ ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@