banner208

Eskişehir'den deprem bölgesine destek ekip!

Deprem sonrası devam eden hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden teknik bir ekip daha afet bölgesine hareket etti...

Eskişehir'den deprem bölgesine destek ekip!
banner209

Kahramanmaraş’ta medyana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem büyük yıkıma yol açarken, afet bölgesine destek amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından gelen taleple depremden etkilenen şehirlerde yürütülen hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere Adıyaman’a giden teknik ekibin ardından, bir ekip daha Şanlıurfa’ya gitmek üzere yola çıktı.  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Korhan Acar’ın uğurladığı ekip, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, binaların tam hasarlı, orta hasarlı ve sağlamlık durumuna bakarak hasar tespit çalışması yürütecek.

Ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan bir ekip de bölgeye gitti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@