Yeniçayır mahallesi yeni su deposuna kavuştu

ESKİ, kent merkezi ve kırsal mahallelerde içme, kullanma suyu hattı ve su deposu yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

Yeniçayır mahallesi yeni su deposuna kavuştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri, vatandaşlarımızı sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturmak amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor. ESKİ ekipleri, Tepebaşı ilçesi Yeniakçayır Mahallesi’nin su kaynağında iyileştirme yaparak, yeni depo yapımını tamamladı. Mahallenin içme ve kullanma su deposu kapasitesini artıran ekipler vatandaşların yaz aylarında su sıkıntısı yaşamasının önüne geçmiş oldu. 

Yapılan hizmetlere yönelik düşüncelerini dile getiren Yeniakçayır Mahallesi Muhtarı Ercan Taş, “Eski su depomuz, mahallemizde yaşanan nüfus artışından dolayı yetersiz gelmeye başlamıştı. Yeni içme suyu deposunun yapılması için ESKİ Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik. Kısa bir sürede yeni içme ve kullanma suyu depomuz ile terfi hattı yapıldı. Eski Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalardan sonra mahallemizde su sorunu yaşanmadı. Yeniakçayırlılar olarak yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Başta Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere ESKİ ekiplerine mahalle halkı adına teşekkür ediyorum’’ dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@