İnfluencerlar Sivrihisar'ı keşfettiler

Sivrihisar Belediyesi; Bosna-Hersek, Kırgızistan, Özbekistan, Sırbistan ve Kazakistan'dan gelen influencerlar ve gazetecilerden oluşan gruba ev sahipliği yaptı.

ESKİŞEHİR SİVRİHİSAR BELEDİYESİ 24.05.2023, 12:29 24.05.2023, 12:33
İnfluencerlar Sivrihisar'ı keşfettiler

Sivrihisar Belediyesi; Bosna-Hersek, Kırgızistan, Özbekistan, Sırbistan ve Kazakistan'dan gelen influencerlar ve gazetecilerden oluşan özel bir misafir grubuna ev sahipliği yaptı. Sivrihisar'ın göz alıcı güzelliklerini keşfetmek için ilçeye gelen grup, çekimlerini gerçekleştirdiği medeniyetler beşiği Sivrihisar’a hayran kaldı.

UNESCO Dünya Mirası Listesine aday olan Sivrihisar Ulu Camii, misafirlerin büyük beğenisini kazandı. Grup üyeleri, caminin huzur verici atmosferini hissettiklerini ve bu mekanda içsel bir dinginlik yaşadıklarını ifade etti. Ancak ziyaret sadece camiyle sınırlı kalmadı. Türkiye'nin ilk Uygulamalı Kilim Müzesi, Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi ve Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi de misafir grubunun ilgi odağı oldu. Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi, etkileyici heykelleriyle sanatseverlerin beğenisini kazandı. Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi ise mimarisi ve tarihi değeriyle dikkat çekti.

Sivrihisar’a gerçekleştirilen bu ziyaret, Sivrihisar ilçesinin turistik ve kültürel potansiyelini uluslararası alanda tanıtmak için önemli adımlardan biri olarak değerlendiriliyor.  Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Yurt dışından gelen grubumuzun ziyareti, ilçemizin turistik ve kültürel potansiyelini dünya çapında daha geniş bir kitleye tanıtmak adına önemli adımlardan biridir. Sivrihisar'ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfeden influencerlar ve basın mensupları, deneyimlerini sosyal medyada ve TV yayınlarında paylaşarak daha fazla turistin ilgisini ilçemiz üzerine çekecektir. Sivrihisarımızı ziyaret eden ve yayınları ile ilçemizin tanıtımına yer verecek olan grubumuza teşekkür ediyorum.” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@