banner196

banner208

Sivrihisar Belediyesi'nin yeni dönem kursları başlıyor

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sivrihisar Belediyesi El Sanatları Kurs Kayıtları 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle başlıyor.

banner294
Sivrihisar Belediyesi'nin yeni dönem kursları başlıyor
banner209

Sivrihisar Belediyesi Atölyeleri için yeni dönem kurs kayıtları 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle başlıyor. Kurslara başvuru yapmak isteyen vatandaşların Belediye Başkanlık binasına giderek ön kayıt formu doldurması gerekiyor. Ön kayıt formunda en fazla üç atölye seçilmekle birlikte, uygun olan tek bir atölyeye kesin kayıt yaptırılabilecek. 

Ücretsiz el sanatları eğitimi fırsatlarının sunulduğu Sivrihisar Belediyesi Atölyelerinden 2014’ten bu yana toplam bin 531 kursiyer faydalandı. Tamamlanan kurslar aracılığı ile unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından bazıları tarihin tozlu sayfalarından artık çıkarılmaya başlandı. 

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “El Sanatları Atölyelerinde her yıl yüzlerce kadınımız kurslara katılarak eğitim alıyor. Halkımız ile bir arada çalışıyor, birlikte üretiyoruz. Kadınlarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine, üretime kazandırılmalarına ve ekonomik özgürlüklerini sağlamalarına destek oluyoruz. Kadınlarımızın üretimlerini kazanca dönüştürmelerine imkân sağlıyor, Sivrihisarlı tüm kadınlarımızı bu yıl da kurslara bekliyoruz” dedi. 

Sivrihisar Belediyesi El Sanatları Kurslarında 12 farklı alanda eğitim alınabilecek. Bu alanlar ise şu şekilde; 

Cam, Seramik, Dikiş-Nakış, Doll Art Bebek, Filografi, Sivrihisar Kilimi, Kuyum, Cebe, Ebru Sanatı, Kağıt Rölyef, Ahşap İşlemeciliği, Sarka İşlemeciliği. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@