banner208

Büyükşehir'den afetzedeler yeni uygulamalar!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinden şehrimize gelen depremzedeler için bir dizi uygulamayı hayata geçiriyor. İşte detaylar...

GÜNDEM 17.02.2023, 16:12
Büyükşehir'den afetzedeler yeni uygulamalar!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesinden bölgeden şehrimize gelen depremzedelere yönelik destek çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, kentteki depremzede vatandaşlar için destek kampanyası yürütürken aynı zamanda depremin izlerini silmeye yardımcı olmak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen yeni sosyal yardım planı çalışmasıyla, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi 20 Şubat tarihi itibariyle depremzedeler için psikolojik danışmanlık hizmeti verecek. 

Çocuk Hakları Birimi Eskişehir’e gelen depremzede çocuklara yönelik psikolojik destek verirken aynı zamanda atölyeler düzenleyerek çocukları gündelik yaşama motive edecek ve Eskişehirli miniklerle bir arada etkinlikler yapacak. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından ise örgün eğitimden yoksun kalan çocuklar için eğitime destek kursları gerçekleştirilecek. ESMEK Eğitim Merkez binası aynı zamanda ev eşyası toplama ve dağıtım noktası olacak. 

ESOGÜ Meşelik Kampüsü KYK Öğrenci Yurdu karşısında Büyükdere mahallesi Adaklı sokak 39 numarada hizmet veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ESMEK’e bağlı Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi de depremzedeler için çamaşır yıkama, kurutma ve sıcak çorba ikramı uygulaması ile desteğine devam edecek. Sıcak çorba ikramı uygulaması Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde de devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olağan üstü süreç nedeniyle Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi ve Es Çocuk Evi ile de vatandaşlara destek olacak. 

Eskişehir'de depremden etkilenen bireylere yönelik dayanışma ve koordinasyonu oluşturma adına Eskişehir Sivil Toplum Örgütleri Afet Dayanışma ve Koordinasyonu sağlanacak. Aynı zamanda “Çocuk ve Deprem” üzerine sivil bir koordinasyon kurulu faaliyete geçirilecek. 

Depremzedeler yardım başvurularını ise Arifiye mahallesi Sencer sokak No:2’de (Taşbaşı eski devlet güzel sanatlar galerisi) adresinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne yapabilecekler. 

Sosyal yardımlarla ilgili bilgi almak isteyenler Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 0 222 211 55 00 dahili 1374-1391 numaralı telefonlarından yetkililere ulaşabilecekler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@