Vali Ayyıldız'dan Jandarma Teşkilatı'na ilişkin mesaj!

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 184. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GÜNDEM 13.06.2023, 12:11
Vali Ayyıldız'dan Jandarma Teşkilatı'na ilişkin mesaj!

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin güvenliği ve halkımızın huzuru için üstün bir görev anlayışıyla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, kuruluşunun 184. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Devletimizin en köklü, en deneyimli kuruluşları arasında yer alan Jandarma Genel Komutanlığımız iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti, vatan sevgisi ve vazife anlayışıyla her zaman takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, insan hak ve özgürlüklerine, demokratik değerlere bağlılığı ile milletimizin gönlünde yer etmiştir. Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, ülkemizin güvenliği, asayişin sağlanması ve milletimizin huzuru için milletimizle iç içe görevlerini yerine getirmektedir. 

Kamu düzeninin korunmasında, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, etkin rol oynayan; görevlerini yüksek bir vazife şuuruyla yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyor; görevlerini başarıyla sürdüren her kademedeki teşkilat mensuplarımızı takdirle selamlıyorum.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere vatanları için görevleri başında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum. Aziz şehitlerimizden bizlere mukaddes bir emanet olan ailelerine ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyor; tüm Eskişehirli hemşehrilerimi en içten duygularla selamlıyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@