Ahmet Ataç AK Parti'ye yeşil ışık yakar mı?

Kamuoyu, Ahmet Ataç'ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasını istiyor. Ancak önünde Yılmaz Büyükerşen engeli var. AK Parti Ataç'a teklif götürür mü?

SİYASET 14.11.2023, 23:22
Ahmet Ataç AK Parti'ye yeşil ışık yakar mı?

SAĞLI SOLLU HABER - ANALİZ

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak istediğini bilmeyen yok. Kamuoyunun da bu anlamda bir talebi olduğu su götürmez bir gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Ahmet Ataç konu her açıldığında "Yılmaz Hocamın önünden geçmem" diyor.

Şimdilerde bazı kesimler, Ahmet Ataç'ın kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için Yılmaz Büyükerşen aday olmasa dahi Ataç'ın CHP'den Büyükşehir Adayı yapılmasının imkansız olduğunu savunuyorlar.

Bazı kesimler ise Büyükerşen'in iyiden iyiye yıprandığını, Ataç ile CHP'nin Büyükşehir Belediyesi'ni rahatlıkla alacağını ancak Büyükerşen'in adaylıkta inat ettiği için CHP lehine zaferi riske attığını savunuyor.

Peki, Ahmet Ataç CHP dışında başka bir partiden aday olmak ister mi? Bugüne kadar bu yönde herhangi sinyal vermedi? AK Parti'nin önümüzdeki süreçte Büyükşehir Belediyesine çok iştahlı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, AK Parti'nin Ahmet Ataç'a teklif götürmekten imtina etmeyeceği söylenebilir. Fakat bunun yolu Ahmet Ataç'ın başka bir partiden adaylığa yeşil ışık yakmasından geçiyor.

Ataç, kamuoyunun sesini dinler, CHP'de ısrar etmez ve AK Parti'ye yeşil ışık yakarsa, AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için hiçbir engel yok.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (1)
Ahmet Sevin 8 ay önce
Akparti Ataçı aday gösterirse yemin ederim ömür boyu bu partiye oy vermem. 10 yılda Ataç Eskişehir'e ne kazandırmış.Anıtkabir'e ve Çanakkale'ye bolca turlar düzenledi. Bıraksın başkanliğı Turculuk yapsın.
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@