AK Parti'de ilk aday adayı Ahmet Sivri!

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana görev yapmış Eskişehir'in tanınmış isimlerinden Ahmet Sivri'nin Tepebaşı Belediye Başkanlığına aday adayı olacağı öğrenildi...

SİYASET 28.07.2023, 20:26
AK Parti'de ilk aday adayı Ahmet Sivri!

AK Parti’de Tepebaşı İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği yapan iş insanı Ahmet Sivri’nin Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Adayı olacağı öğrenildi.

Eskişehir’de yerel seçim gündemi erken başladı. Seçimin iddialı partilerinden AK Parti’de hareketli günler yaşanıyor. Hareket genel olarak Büyükşehir ve Odunpazarı’nda. Tepebaşı ilçesini hareketlendiren ise Ahmet Sivri oldu.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti’de olan Ahmet Sivri’nin Tepebaşı Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı öğrenildi. Sivri’nin önümüzdeki günlerde resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

2008 yılında AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığını kuran isimlerden olan Sivri, 2009-2011 yılları arasında Tepebaşı İlçe Başkanlığı yaptı. 2011 genel seçiminde milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılan Sivri, 2014 yerel seçiminde Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2019 yerel seçimlerinde Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı oldu. Ticaretin ve siyasetin tanınmış isimlerinden olan Sivri, Eskişehirspor yönetiminde de yer aldı. MÜSİAD, Yeşilay gibi çeşitli STK’larda da görev yapan Ahmet Sivri, Sivriler Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak inşaat ve mobilya sektöründe faaliyet gösteriyor.

- Ahmet Sivri kimdir? - Okumak için BURAYA tıklayın.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@