banner208

AK Parti sordu: Kurtuluş Pazarı'nın yıkımı neden başlamadı?

AK Parti'li Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Kurtuluş Kapalı Pazarı’nın bulunduğu yere yapılacak projenin ayrıntılarının ve takviminin açıklanmasını istedi...

banner294
SİYASET 21.08.2022, 13:30
AK Parti sordu: Kurtuluş Pazarı'nın yıkımı neden başlamadı?
banner209

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Kurtuluş Kapalı Pazarı’nın bulunduğu yere yapılacak projenin ayrıntılarının ve takviminin açıklanmasını beklediklerini belirtti. Kapalı pazarın yaz aylarında yıkımının gerçekleşmediğine de vurgu yapan Gücüyener, şu ifadelere yer verdi: 

Pınar Turhanoğlu Gücüyener

NEDEN HALA YIKIM İŞİ BAŞLAMADI?

“350 üzerinde esnaf kardeşimizin vatandaşlarımıza hizmet sunduğu Kurtuluş Kapalı Pazarı; dayanıksız olduğu, yıkılma ve zarar verme tehdidi olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz mart ayında boşaltıldı. Riskli bina olduğu ve bu konuda verilmiş bir rapor olduğu gerekçesiyle EBB tarafından alelacele tahliye işlemi gerçekleştirildi. EBB’nin kiracısı olarak hizmet veren esnafımız geçtiğimiz mart ayında tahliye edildi. Esnafımıza gönderilen tahliye yazılarında 9 Mayıs 2022’de yıkıma başlanması planlanıyor denildi. Tahliye gerekçesi mayıs ayında yıkım yapılacağıydı. Hemen yıkılması lazım denilen binanın tahliyesinin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hâlâ yıkım yapmadı. Buradan tahliye edilen esnafa da kapalı pazar yerinden faydalanan Eskişehirlilere de bir an evvel yeni bina yapılacağı sözü verildi ancak hâlâ bir icraat yok. Yaz aylarını binayı yıkmadan geçirenler, inşaatı kar yağdığında mı yapacak? Riskli olduğu ifade edilen bina neden hâlâ yıkılmadı? Esnafın alelacele tahliyesinin yıkımın başlaması dışında bir sebebi mi vardı? Kurtuluş Pazar Yeri’nin bulunduğu yere yapılacak projenin ayrıntıları ve takvimi kısacası akıbetinin ne olacağı ivedi şekilde hemşehrilerimizle paylaşılmalı.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@