banner208

AK Parti Yaşar Kemal Caddesi'nde ısrar ediyor!

AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Cevahir Manas, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu...

SİYASET 05.07.2022, 15:17 05.07.2022, 15:29
AK Parti Yaşar Kemal Caddesi'nde ısrar ediyor!
banner209

Şehre nefes aldıracak alternatif yol güzergâhları olduğunu ifade eden AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Cevahir Manas, Seyitgazi Yolu üzerindeki Zümrüt Bulvarı’ndan Ihlamurkent Mahallesi dönüşüne konulan Eskişehir Şehir Hastanesi tabelasının Yaşar Kemal Caddesi’nin tercümanı niteliğinde olduğunu savundu. 

'ZİHNİ ÇALIŞKAN HER FIRSATTA BELİRTİYOR'

Yaşar Kemal Caddesi’nin önemini vurgulayan Manas, açıklamasında şunları kaydetti:

“İl Başkanımız Zihni Çalışkan’ın her fırsatta belirttiği gibi şehrimizde trafiği rahatlatacak birçok güzergâh var ve çözüm mümkün. Seyitgazi Yolu üzerindeki Zümrüt Bulvarı’ndan Ihlamurkent dönüşüne konulan Eskişehir Şehir Hastanesi tabelası tam da bizim defalarca anlattığımız Yaşar Kemal Caddesi’nin tercümanı niteliğinde. Aklın yolu bir ancak ne yazık ki sadece tabela var, icraat yok. 

'ŞEHİR HASTANESİ'NDEN GİDİLEN YOLDAN EOSB'YE DE GİDİLEBİLİR'

Bu tabelayla Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kısa ve kolay yoldan gidilebiliyorsa Küçük Sanayi ve Organize Sanayi Bölgesine (EOSB) de gidilebilir. Gidişi olan yolun aynı istikamette dönüşü de kolay ve mümkündür. Bizlerin ısrarla altını çizdiğimiz alternatif yan yol niteliğindeki Yaşar Kemal Caddesi’nin yapılması görüleceği üzere mümkün. Şehir hastanesine gidilen o yolun paraleli Yaşar Kemal Caddesidir, mutlak suretle açılmalıdır. Eğer bu dediğimiz yapılırsa, şehrin gelişmekte olan bölgeleri; 71 Evler, Emek, Vadişehir ve Ihlamurkent’in güney aksından geçen bu alanda çevre yolu ve Seyitgazi Yolu birbirine bağlanacak. Böylelikle şehrin trafik sıkışıklığına özellikle güney bölümde alternatif bir güzergâh ile hızlı ve etkili çözüm niteliği teşkil eden bir yol kazandırılmış olacak. Bu söylemlerimizin arkasındayız ve hemşehrilerimizin yararına olacak bu icraatın ivedi şekilde gerçekleştirilmesi istiyoruz.” 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@