AK Partili aday adayı Başkan Küpeli ile görüştü!

AK Parti'den Tepebaşı Belediyesi Başkan aday adaylığını açıklayan Ahmet Sivri, EOSB Başkanı Nadir Küpeli ile görüştü...

SİYASET 02.08.2023, 16:12
AK Partili aday adayı Başkan Küpeli ile görüştü!

Yaklaşan yerel seçimler kapsamında AK Parti'den Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Ahmet Sivri, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret ederek, seçilmesi durumunda Tepebaşı bölgesinde gerçekleştirmeyi planladığı plan ve projeleri paylaştı.

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, AK Parti'den Tepebaşı Belediyesi başkan aday adaylığını açıklayan Ahmet Sivri'yi kabul etti. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Küpeli “Eskişehir sanayisi, özellikle OSB’de gerçekleştirilen yeni yatırımlarla son 5 yılda büyük bir atılım ve büyüme dönemi geçiriyor. Tesis sayımız 888’e ulaştı. Birkaç yıl içinde sanayi kuruluşu sayımız bine ulaşacak. Büyüme hızımız giderek artmakta. Bugün 34 milyon m2’lik büyüklüğümüz ile tek merkezden yönetilen Türkiye’nin en büyük OSB’siyiz. İmişehir bölgemiz dolmak üzere, rezerv sanayi alanlarımızı yeni yatırımlar için hızla hazırlıyoruz. Gelecekteki sanayi yatırımlarının yapılacağı rezerv bölgeleri şimdiden hazırlamak amacıyla, bölgemizin büyüklüğünü 50 milyon m2’ye çıkaracak şekilde, yeni sahaları sanayi alanımıza katmak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Eskişehir, köklü bir geçmişe sahip, sanayi ve teknoloji üretim merkezidir. Sanayi bizim vazgeçilmezimiz. Geleceğimiz yine sanayiden ve bilimle harmanlanmış yüksek teknoloji üretiminden geçiyor. Eskişehir ulaşım ağlarının kesişim noktasında ve hızla büyüyen sanayimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek yeni yatırımlara ihtiyaç var. Ahmet Bey’i çok uzun yıllardır tanıyorum, kendisi çok önemli ve değerli bir konum için adaylığını şimdiden açıkladı. Açık ve net duruşu için kendisini kutluyorum. Takdir, Eskişehir halkınındır. Ben halkımızın her zaman en doğru kararı verdiğine inanıyorum. Seçimle gelinen bu makamlar çok önemli ve değerli konumlardır. Kendisine aday adaylığı çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Sanayimizin büyümesi bizi mutlu ediyor

AK Partiden Tepebaşı Belediyesi Başkanlığı için aday Adaylığını açıklayan Ahmet Sivri’de açıklamasında uzun yıllardır iş dünyasında Eskişehir’de özellikle inşaat sektöründe birçok önemli projeye imza attıklarını, Tepebaşı bölgesinin yeni ve modern yaşam alanları yönünden çok önemli bir çekim merkezi olduğunu belirterek “İş dünyasında elde ettiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimizi artık siyaset yoluyla daha geniş kesimlere aktarmak için AK Partiden Tepebaşı Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak önemli bir göreve talip oldum. Eskişehir sanayimizin, Nadir Başkanımın ve ekibinin büyük ve yoğun gayretiyle son yıllarda büyük bir atılım yaptığını hepimiz yakinen görüyoruz. Bu yatırımlar hepimizi mutlu ediyor. Yapılan her yeni yatırım Eskişehir’in ekonomisine katkı ve değerdir. İnşallah bizde sanayimizdeki bu dönüşüme modern ve yeni bir şehirleşme anlayışıyla katkı sunmak amacındayız. Kentimize ve halkımıza yeni plan ve projelerimizle hizmet etmek arzusu içindeyiz” şeklinde konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@