Ali Demirel'den şok iddia: Odunpazarı Belediyesi engellemeye çalıştı!

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Demirel seçim çalışması yaptığı sırada Odunpazarı Belediyesi'ne bağlı güvenlik görevlileri tarafından engellendiğini iddia etti.

SİYASET 05.05.2023, 12:23 05.05.2023, 12:58
Ali Demirel'den şok iddia: Odunpazarı Belediyesi engellemeye çalıştı!

Hamamyolu'nda esnaf ve vatandaş ziyareti yapan AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Ali Demirel, Odunpazarı Belediyesi'ne bağlı güvenlik personellerinin kendisini engellediğini iddia etti.

Demirel'in iddiasına göre, AK Parti Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları'na bağlı gençler broşür dağıttığı sırada güvenlik personelleri vatandaşların rahatsız olduğunu ileri sürerek yapılan dağıtımı engellemeye çalıştı. İçlerinde Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Fatih Mehmet Özlü'nün de olduğu AK Partili grup, Hamamyolu'ndaki vatandaşları ziyaret ederken güvenlik personellerinin gençleri engellemek istemesi üzerine olaya müdahale etti.

'HALKIN DÜŞÜNCE HÜRRİYETİNE SALDIRI'

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Demirel olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bizler bu şehrin temsilcileri olarak vatandaşlarımızla bir araya gelmekten hiç geri durmuyoruz. Ancak görüyoruz ki, bir takım zihniyetler bizlerin şehrimizi Ankara'da temsil edecek olmasından ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Biz milletimizin her bir bireyine saygı duyuyor, görüşü ne olursa olsun ayırt etmeden hizmet ediyoruz ancak karşımızda demokrasiye ve özgürlüğü düşmanlık eden, halkın düşünce hürriyetine saldırıda bulunan bir anlayış var. Soruyorum size, diğer siyasi partilerin broşür dağıtımına engel oldunuz mu? Bu engellemeler demokrasinin hangi tanımında var? Halkımızın iradesiyle sandıkta elde edeceğimiz zaferi, sizin bu dikta yönetiminiz, hasetlik dolu siyasi ideolojiniz engelleyemeyecek. Bizler aynı kararlılıkla vatandaşlarımıza ulaşmaya ve şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu çirkin engellemeyi şiddetle kınıyorum. Takdiri Eskişehirli hemşehrilerimizin iradesine bırakıyorum" sözlerine yer verdi.

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer ise yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

'ENGELLEMELERE TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

"Hamamyolu'nda ziyaretlerde bulunan Milletvekili adayımız Ali Demirel'e yardımcı olmaya çalışan İlçe Gençlik Kolları Teşkilat mensubu kardeşlerimize yapılan çirkin engellemeyi kınıyorum. Sözde demokrat ve özgürlükçü olduğunu iddia eden, her fırsatta bizlerin kendilerini engellediğini ifade eden CHP zihniyetini, Hamamyolu'nda gördük. Gördük ki gerçek demokrasi düşmanları bizzat ta kendileriymiş. Halkımızın hür iradesine saygı duymayı zûl adleden bu zihniyet Eskişehirli vatandaşlarımızın sandığa yansıyan iradesiyle cevaplarını alacaklardır. Biz durmak, yorulmak bilmeden, her türlü engellemelerine rağmen zafere emin adımlarla ilerliyoruz. 10 gün sonra da 10 ay sonra da şehrimize zaferi getirecek olan, hemşehrilerimiz için her türlü engellemeye ve zorbalığa rağmen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı şiar edindiğimiz gibi diklenmeden dim dik duracağız. Bu engellemelere asla taviz vermeyeceğiz. Zafer yalnızca inananlarındır, teşkilatımızla birlikte inanıyoruz ve milletimizle birlikte başaracağız."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (1)
Mustafa Önder 1 yıl önce
Halkın düşünce hürriyetine saldırı....Muhteşem bir söylem, peki tüm ülkenin düşünce hurriyetine saldıranlara ne demiş,böyle bir karşı çıkışları,beyanatları var mıymış acaba ,....yıllardır düşünce hurriyetimiz için uğraş veriyor,duşüncelerinden dolayı yüzlerce insan tutsak ....bunları da dile getirsin Ali beyin alnından öpecegim
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@