Arslan Kabukcuoğlu hükümetin sosyal yardım politikalarını eleştirdi!

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, hükümetin sosyal yardım politikalarını eleştirdi...

SİYASET 03.11.2022, 15:38
Arslan Kabukcuoğlu hükümetin sosyal yardım politikalarını eleştirdi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının komisyondaki bütçe görüşmelerinde söz alan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, hükümetin sosyal yardımlarla oy devşirmeye çalıştığını ve kendisini vatandaş için sadaka veren bir kurum haline getirdiğini iddia etti.

İYİ Partili Kabukcuoğlu, “Bir elin verdiği sadakayı diğer el görmesin diyen dini felsefemizin yanında Hükümet yardımları vatandaşlarımızın gözüne soka soka yapmaktadır. Hükümet, böbürlenerek, sosyal yardımlar için 145 milyar TL bütçeden pay ayırdığından bahsediyor. Başarılı bir hükümet, olsa olsa, bütçeden sosyal yardımları azaltmakla övünür. Der ki, biz halkımızı o kadar feraha ulaştırdık ki, halkımızın sosyal yardım ihtiyacı azaldığı için geçen seneye göre sosyal yardımların bütçeden aldığı payı azalttık” dedi.

AK Parti Projelerimize Engeller Çıkartıyor 

İYİ Parti’nin yoksullukla mücadele programları hazır olduğunun altını çizen Kabukcuoğlu, “ İYİ Parti, fırsat eşitliği sağlayıp yoksulluk döngülerini kırmayı taahhüt etmektedir. Yoksulluğu azaltacak ve derin yoksulluğu ortadan kaldıracaktır. Sosyal yardımları, bağımlılık haline getirmeyen hak temelli bir uygulama haline getirecektir. İYİ yaşam gelir modelimiz ile 18-26 yaş tüm gençlere ve yoksulluk çeken kadınlara her ay düzenli maaş sağlayacaktır. Okula giden çocuklarımızın yeterli ve sağlıklı beslenmelerini sağlayan ve şuanda Demre Belediyesince uygulanan Rüzgar Gülü Projesine hükümet engeller çıkarsa da, iktidara geldiğimizde bu yoksulluğa göz yuman olmayacak, Ülkemizin her köşesinde bu projelerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@