Ayşen Gürcan ETİ fabrikasını inceledi

Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Eti Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı ile bir araya gelerek Eti Kek Fabrikası’nda işçi ziyaretinde bulundu...

SİYASET 06.05.2023, 13:56
Ayşen Gürcan ETİ fabrikasını inceledi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Eti Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı ile bir araya gelerek Eti Kek Fabrikası’nda işçi ziyaretinde bulundu. Prof. Gürcan, Eskişehir’e ilişkin ön çalışmalarında kenti tanımlayan kelimelerden birinin ETİ olduğunu vurguladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde görevli olduğu dönemlerde de öğrencileri ile birlikte ETİ’nin eski fabrikasına birçok kez ziyarette bulunduğunu iletti.

 Prof. Gürcan; “Eskişehir, her açıdan kavşak noktasıdır. Hem kara ve demir yolları hem de sosyolojik olarak bu bölge göze çarpıyor. Bilim ve teknolojik altyapının tamamlanma projeleri yanı sıra diğer sosyal projelerle de insana yatırım yapmayı hedeflemekteyiz. Eskişehir treni Organize Sanayi Bölgesi’nin içine kadar girmelidir. İhracat oranlarımızı artırabilmek için bu projeyi de gerçekleştireceğiz. İlaveten, gelecek için çocuklarımızın eğitim kariyerlerine ilişkin doğru yönlendirmeler yapabilecek ve böylelikle sosyal kalkınmayı sağlayabilecek projeler planlıyoruz. Şehrimizde bugüne kadar ETİ ailesinin birçok eğitim ve sosyal projelere destek verdiğini ve bundan dolayı ayrıca şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sermaye, Akademi ve Siyasetin uyumundan bahseden Prof. Dr. Gürcan, konuyla alakalı olarak sözlerine şu şekilde devam etti: "Herhangi bir proje gerçekleştirmek için üç önemli saç ayağı bulunmaktadır. Bunlar da sermaye, akademi ve siyasettir. Bu üçünün ahenkli uyumunu sağlayarak etkin bir hizmet sunacağımıza inanıyorum."

Ziyarette ETİ 'nin genel yapısı ve çalışmaları hakkında açıklama da bulunan Kanatlı ise, Eti’nin dünyanın en büyük kek fabrikalarından biri olduğunu dile getirerek, “5500 sendikalı işçi sayımız, iki adet AR-GE merkezimiz, ürün ve malzeme geliştirme merkezlerimizle ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@