Başkan İsmail Ceyhan, EYT'lilerin sorunlarını dinledi!

Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Ceyhan ve beraberindeki heyet, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği'ni ziyaret etti.

SİYASET 08.11.2022, 17:04
Başkan İsmail Ceyhan, EYT'lilerin sorunlarını dinledi!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Eskişehir Şubesi, Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı tarafından ziyaret edildi. 

1999 yılında çıkarılan yasayla, emeklilik hakları gasp edilen milyonlarca çalışanın örgütlü olduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’nin Eskişehir Şubesi Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Ceyhan tarafından Kasım tarihinde ziyaret edildi. Ziyarete Memleket Partisi Eskişehir İl Saymanı Murat Şardağ da katıldı. EYT Eskişehir Şube Başkanı Mustafa Kara, STK’larla ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Artan’ın da bulunduğu toplantıda; Emeklilikte yaşa takılanlar derneğinin Eskişehir çalışmalarını aktardı. Hükümetin yaklaşan seçimlerden önce anketlerdeki oy düşüşüne bağlı olarak EYT sorununda çözüme gidebileceğini, oyları düşmez ise, “Kusura bakmayın bütçede para yok” diyebileceğini söyledi. Siyasi partilere eşit mesafede olduklarını dile getiren Mustafa Kara; siyasi partilerden EYT sorunu hakkında somut çözüm önerileri beklediklerini, bilhassa Sayın Muharrem İnce’den sadece EYT hakkında bir açıklama beklediklerini ifade ederek, bu talebi Sn. Genel Başkanımıza iletmemizi rica etti.

'Memleket Partisi EYT sorununu Akıl, Adalet, Ahlak temelinde çözecek'

Ziyarette katkıda bulunmak için EYT Derneği’ne üye olan Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Ceyhan; “Genel Başkanımız Sn. Muharrem İnce, 2018 yılında ilk kez dile getirdiği EYT’lilerin haklı mücadelesini destekliyor, yasalar geçmişe dönük uygulanamaz, Emeklilikle ilgili 1999 yılında çıkarılan yasa hak gaspıdır. Memleket Partisi çalışan hakları konusunda, Akıl, Adalet ve Ahlak üçlemesi temelinde çözümler üretiyor, Memleket Partisi iktidarında çalışanların hak ettikleri yasal düzenlemeler yapılacak. Çalışanlar insanca yaşam için adil ücrete kavuşacak” açıklamasını yaptı.

Önümüzdeki seçimlerin önemini hatırlatarak, ülkeye demokrasi vadedenlerin parti içi demokrasilerinin olmadığını, milletvekili seçimleri için adayların kaderinin genel başkanların iki dudağı arasında belirlendiğini, diğer partilerin önce tüzüklerini demokratikleştirmesinin gerektiğini ifade eden Ceyhan, Memleket Partisi’nin Genel Başkanını da, milletvekili adaylarını da, Cumhurbaşkanı adayını da üyelerinin oyları ile belirleyeceğini ifade etti. Güzel bir sohbet ortamında süren ziyaret, EYT’lilerin hak arayışı mücadelesinde dayanışma içinde olma temennisiyle son buldu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@