Başkan Kumru'dan ithal aday isyanı!

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, "bizler Köprübaşı’ndan Hamamyolu’na navigasyon yardımıyla gidecek milletvekili istemiyoruz" dedi...

SİYASET 28.04.2023, 15:45 28.04.2023, 15:55
Başkan Kumru'dan ithal aday isyanı!

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek genel seçimler öncesinde yaptığı açıklamada Eskişehir’in sorunlarını hatırlatarak, seçilecek milletvekillerinin de bu sorunlara hakim kişiler olması gerektiğini vurguladı.

Başkan Kumru açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

ESKİŞEHİR'İN SORUNLARINI SIRALADI

"Bilindiği üzere kentimizin yıllardan beri çözülemeyen bir çok sorunu var. Bu kentin Seyitgazi ve Alpu yolları gibi ölüm yolları sorunu var, bu kentin yıllardır çözülemeyen kuzey-güney çevreyolu sorunu var, bu kentin Zafer Havalimanını hareketlendirmek amacıyla her geçen gün sayısı düşen uçak seferi sorunu var, bu kentin en verimli arazileri yıllardır kömürlü termik santral tehdidiyle karşı karşıya. Eskişehirlilerin Kaymaz’da siyanürle, Sevinç Köyü’nde kömür ocağıyla mücadelesi var. Bu şehrin neredeyse 60 yıllık markası olan Eskişehirspor’un amatör kümeye düşme tehlikesi var.

'BU ŞEHİR HİÇ Mİ SİYASETÇİ YETİŞTİREMEDİ?'

Özetle bu kentin yıllardan beri çözüm bekleyen, her gün üstüne yenisi eklenen, her seçim döneminde vaat olarak verilen fakat seçim sonrası unutulan sorunları var. Tüm bu sorunlar ortadayken önümüzdeki ayı şehrimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek 6 vekilimizi seçeceğiz. Hiçbir siyasi parti gözetmeksizin belirtiyorum, bizlerin bu seçimde tarafı Eskişehir’i bilen, Eskişehir’in sorunlarını iyi bilen adaylardan yana olacaktır. Eskişehir’in sorunlarını Eskişehirli vekillerin çözeceğine inanıyor, ithal adayları şehrimize dayatan tüm siyasi partilere soruyoruz; Bu şehir hiç mi siyasetçi yetiştiremedi? Eskişehirlilerin önüne ithal listeler koymak bu şehrin insanlarına saygı duymamak değil mi? Bizler Köprübaşı’ndan, Hamamyolu’na navigasyon yardımıyla gidecek milletvekili istemiyoruz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@