Büyükerşen İstanbul'dan seslendi: Pes etmek yok mücadeleye devam!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. 

SİYASET 15.12.2022, 15:43
Büyükerşen İstanbul'dan seslendi: Pes etmek yok mücadeleye devam!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç hukuksuz bir kararla hapis ve siyasi yasak cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak anlamına gelen 53. maddenin uygulanmasını kararını vermesi sonrası Başkan Büyükerşen, İmamoğlu’na destek için İstanbul’a hareket etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte yola çıkan Başkan Büyükerşen İstanbul Saraçhane’ye giderek İmamoğlu ile bir araya geldi. Büyükerşen ve Ataç’ı belediye girişinde karşılayan İmamoğlu, kendisine verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.

İmamoğlu’na destek ziyaretinde konuşan Başkan Büyükerşen, “Haktan, hukuktan, adaletten ve gerçeklerden uzak, siyasi baskı ile verilen bu ceza sevgili Ekrem İmamoğlu’na değil, hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca yurttaşımıza verilmiştir. Bu karar asla kabul edilebilir bir karar değildir. Tabi şu da unutulmamalıdır; zaferin büyüklüğü, mücadelenin zorluğu ile ölçülür. Siyasi baskılarla verilen karar sonrası her zaman olduğu gibi sevgili kardeşim Ekrem İmamoğlu'na destek için Saraçhane'deyiz, kendisinin yanındayız. Her şeyin güzel olacağı günlerin umuduyla; pes etmek yok, mücadeleye devam” dedi.

Almanya’daki programını yarıda keserek yurda dönen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükerşen ve Ataç’ın da bulunduğu ziyarette İmamoğlu ile bir araya gelerek verilen hukuksuz karara tepki gösterdi.  

Destek ziyaretinin ikinci günüde ise Başkan Büyükerşen; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “150 Günde 150 Proje” çalışması kapsamında Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı. Burada Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları tesisin temeli için butona birlikte basarak dayanışma içinde olduklarını bir kez daha ifade etmiş oldular.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@