banner196

banner208

CHP'li Çakırözer'den AK Parti'ye sert eleştiri!

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AK Parti hükümetinin dış politikasını eleştirdi...

banner294
SİYASET 13.12.2022, 15:14
CHP'li Çakırözer'den AK Parti'ye sert eleştiri!
banner209

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “AKP lugatında her ilkesiz, onursuz dönüşün yani onların söylemiyle ‘normalleşmenin’ bir tarifesi var! Bu ülkede gazeteci parçalayıp yok edenlerle kucaklaşmak 5 milyar dolar swap. Türkiye’de darbe planladığını iddia ettiklerinizle, elinde 251 şehidimizin kanını taşıdığını söylediklerinizle pasta kesmek 5 milyar dolar swap! Bu ilkesizlikleri, vicdansızlımları AKP sindirse bile millet içine sindiremiyor” dedi.

Çakırözer İdlib’de şehit düşen 34 askerin hesabının sorulmama iddialarını da eleştirerek, “Putin’le baş başa, telefonla görüştünüz de ne oldu? Bu lanet saldırı için devletin arşivine koyacak yazılı ya da sözlü bir özür alabildiniz mi? Şehitlerimiz için tazminat isteyebildiniz mi? Haydi çıkın açıklayın. Açıklayamazsınız!” dedi.

 ‘NORMALLEŞMENİN TARİFESİ'

Görüşmelerde Birleşik Arap Emrilikleri, Rusya, Çin ve Katar ile yapılan swap anlaşmalarını hatırlatan TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “İş lafa gelince Genel Başkanı olsun, Bakanı, sözcüsü olsun AKP iktidarı hep ilkeli, insani dış politika yapmaktan bahsediyor. Ama gerçekler öyle değil, AKP lugatında her ilkesiz, onursuz dönüşün yani onların söylemiyle normalleşmenin bir tarifesi var” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@