banner208

CHP'li Çakırözer Seyitgazi'deki sel mağdurları için destek istedi

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen yurttaşlar yaraları sarmaya çalışırken, bölgeye yeniden giden CHP Milletvekili Utku Çakırözer tarlaları sular altında kalan çiftçiler için TBMM’den çağrıda bulundu.

SİYASET 25.06.2023, 13:48
CHP'li Çakırözer Seyitgazi'deki sel mağdurları için destek istedi
banner209

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen yurttaşlar yaraları sarmaya çalışırken, bölgeye yeniden giden CHP Milletvekili Utku Çakırözer tarlaları sular altında kalan çiftçiler için TBMM’den çağrıda bulundu. “Borçla tohum, gübre, mazot alan çiftçilerimiz hasat yapamayacak. Çiftçilerimize bir an önce acil destek açıklanmalıdır” diyen Çakırözer, “Seyitgazi ilçemizde yaşanan sel felaketinden etkilenen hemşehrilerimize Meclisimizden geçmiş olsun diyorum. Çatören, Yarbasan, Şükranlı, Sancar, Sarıcailyas, Kümbet, Karaören köylerimiz başta olmak üzere ilçemizde büyük hasar var. Evleri yıkılan, hayvanları telef olan hemşehrilerimizin hasarları derhâl karşılanmalı, tarlaları sular altında kalan çiftçimizin mağduriyeti giderilmeli. Selden etkilenen hemşehrilerimize bir an önce acil destek açıklanmalıdır” dedi.

MAĞDURİYETLER İÇİN TBMM’DEN ÇAĞRI

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Seyitgazi’de yaşanan sel felaketinin ardından,  Çatören, Yarbasan, Sarıcailyas, Şükranlı, Sarıcailyas, Çukurca ve Yapıldak mahallelerini yeniden ziyaret ederek, kendisine aktarılan sıkıntı ve taleplerin karşılanması için Meclis’ten çağrıda bulundu. CHP Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı ve Meclis üyeleri ile gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Çakırözer, TBMM’de söz alarak mahalle muhtarları ve selden etkilenen yurttaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için acil destek çıkarılmasını istedi. 

 “TOHUM, GÜBRE, MAZOT BORÇLARIMIZI ÖDEYEMEYECEĞİZ”

Çakırözer’in Yarbasan, Şükranlı, Sarıcailyas mahallelerinde dinlediği çiftçiler ise sular altında kalan tarlaları nedeniyle bu yıl hasat yapamayacaklarından dert yandı. Çakırözer’in dinlediği çiftçiler, “Tohum, gübre, mazotu borç ile alarak tarlalarımızı ektik. Bu yıl sel geldi tarlalarımız sular altında aldı. Bu yıl hasat yapamayacağız! Yapsak da verim olmayacak.  En azından masraflarımızın karşılanması için bizlere destek yapılması lazım” dedi.

“ZARARLAR KARŞILANSIN, ACİL DESTEK AÇIKLANSIN”

CHP’li Çakırözer, ziyaretlerinin ardından TBMM’de söz alarak sel felaketinin yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi için çağrıda bulundu.

Çakırözer şunları söyledi:

“Seyitgazi ilçemizde yaşanan sel felaketinden etkilenen hemşehrilerimize Meclisimizden geçmiş olsun diyorum. 2 kez bölgeye giderek hemşehrilerimizin dertlerini dinledik. Çatören, Yarbasan, Şükranlı, Sancar, Sarıcailyas, Kümbet, Karaören köylerimiz başta olmak üzere ilçemizde büyük hasar var. Evleri yıkılan, hayvanları telef olan hemşehrilerimizin hasarları derhâl karşılanmalı, tarlaları sular altında kalan çiftçimizin mağduriyeti giderilmeli. Borçla tohum, gübre, mazot alan ve şimdi maalesef hasat yapamayacak çiftçilerimize bir an önce acil destek açıklanmalıdır. Hem Eskişehir’de, hem de Meclis’te biz bunun takipçisi olacağız. Seyitgazili hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@