banner208

Eskişehir'de AK Partililer 28 Şubat'ı kınadılar!

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat'ın yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Başkan Zihni Çalışkan, 28 Şubat'ı fiili darbe olarak tanımladı.

SİYASET 28.02.2022, 13:27 01.03.2022, 16:50
Eskişehir'de AK Partililer 28 Şubat'ı kınadılar!
banner209

AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı üyeleri, 28 Şubat'ı kınamak amacıyla Eskişehir Vilayet Meydanında toplandı.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı ve teşkilat yöneticilerinin yanı sıra; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Candemir, Milliyetçi Hareket Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, Büyük Birlik Partisi İl Başkan Vekili Muhammed Ali Alptekin, Büyük Birlik Partisi İl Başkan Yardımcısı Hulisi Koyunlar, Büyük Birlik Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Levent Yurdakul, ESİMDER, Kadem ve Tügva üyeleri de meydanda hazır bulundu.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, şu ifadelere yer verdi:

'KARANLIK ZİHNİYET'

"25. yılını geride bırakan ve "post-modem" darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreci, milletimizin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbedir. Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir. 28 Şubat'ta sözde "irtica tehdidi" ile medya, darbccİ zihniyete ram olarak "Topyekün Savaş" manşetleri atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, anti-demokratik MGK kararları alınmış, "demokrasiye balans ayarı" denilerek dönemin hükümeti istifaya zorlanmıştır. "1000 yıl sürecek" dedikleri 28 Şubat Post-Modem darbesi ile insanlar ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykan uygulamalara maruz bırakılmış, milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır.

YEŞİL SERMAYE VURGUSU

Kadınlarımız ve gcnç kızlarımız, ne acıdır ki bu karanlık sürccin cn büyük mağdurlanndan olmuştur. Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlanınızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yanda bırakılmak zonıııda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçilmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce vc ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. Ülkesi, milleti için çalışan ve üreten semîaye dahi kategorize edilerek "Yeşil sermaye" adı altında ötekileştirilmiştir.

15 TEMMUZ'U HATIRLATTI

28 Şubat darbesi, vesayetçi sistemin ilk tezahürü değildir; maalesef sonu da olmamıştır. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sİstenîin dışa yansıyan bir suretidir. Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı ınahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat'ın acîlarını sağaltmak ve iyileştimıek adına yaptığı muazzanî çalışmalarına rağmen bu zihniyain söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yîlları nostaljilerî; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır.

'BİN YIL GEÇSE DE UNUTMAYACAĞIZ'

Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için "bin yıl sürecek" diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat'ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli irade'ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdîr.

Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
12
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@