Eskişehir'de deprem gündemiyle toplantı!

CHP'li Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Orkun Kılıç ve yönetimiyle “Deprem” gündemi ile bir araya geldi.

SİYASET 14.03.2023, 16:36
Eskişehir'de deprem gündemiyle toplantı!

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Orkun Kılıç ve yönetim kuruluyla “Deprem” gündemi ile bir araya geldi.

İnşaat Mühendisleri Odası ile büyük deprem felaketini teknik boyutuyla değerlendirerek yapılması gereken çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldıklarını belirten CHP Eskişehir Milletvekilleri “Uzun yıllar boyunca meslek alanlarında oluşturdukları bilimsel ve teknolojik birikimlerine değer verdiğimiz İnşaat Mühendisleri Odası’nın depreme dayanıklı kentler oluşturulması konusunda önerilerini dinledik” dedi.

Deprem Bölgelerinde Çalışmalar, Bilimsel ve Teknik Alanda Donanımlı Uzmanlarla Yürütülmelidir.

Denetim ve alınması gereken acil önlemlere dikkat çeken Çakırözer ve Süllü “TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın, bilim insanlarının bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalar ve uyarılar dikkate alınmadığı için denetimden uzak, rant odaklı yapılaşmalar felaketin boyutunu arttırdı. Yaşadığımız felaketin yaralarının sarılması ve bir daha yaşanmaması için deprem bölgesinde çalışmalar bilimsel ve teknik alanda donanımlı uzmanlarla yapılmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 11 Maddelik Afet Acil Eylem Planı’nda belirtildiği gibi denetim ve koordinasyonun sağlanması gerekmektedir. Ülkemizde ve şehrimizde yaşanabilecek olası depremler öncesi alınması gereken önlemleri ve yürütülen çalışmaları bizimle paylaşan, Eskişehir’de yerel yönetimlerimizle olduğu gibi tüm ülkemizde de yerel yönetimler ve kurumlarla koordinasyon içinde çalışmaya hazır olan İnşaat Mühendisleri Odası’na teşekkür ediyoruz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@