Eskişehir'de tarifeli uçuşları başlatma sözü!

CHP milletvekilleri, milletvekilleri adayları ve belediye başkanları Van Es Derneği’ni ziyaret ettiler, Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'ye destek istediler...

SİYASET 02.05.2023, 14:55
Eskişehir'de tarifeli uçuşları başlatma sözü!

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, milletvekilleri adayları ve belediye başkanları Van Es Derneği’ni ziyaret ederek, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile milletvekili adaylarına destek istedi. Ziyarette konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Bugüne kadar muhalefet milletvekilleri olarak TBMM’de sizin sesiniz olmaya çalıştık. Bundan sonra sizlerin desteğiyle iktidar milletvekilleri olarak, sizin taleplerinizi yerine getiren milletvekilleri olarak karşınıza gelmek istiyoruz. Bakın 1 milyon olmuşuz ama hala havaalanımızı kullanamıyoruz. Niye? Çünkü AKP iktidarı bu şehri cezalandırıyor. Biz bu konuda kararlıyız, bu havaalanının işlemesini sağlayacağız! Bu çileyi bitireceğiz” dedi. 

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, milletvekili adayları İbrahim Arslan, Abdülkadir Adar, İl Başkanı Recep Taşel ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepabaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Van Es Derneği’nde Eskişehir’de yaşayan Vanlılar ile buluştu. Vanlıların talep ve sıkıntılarını dinleyen heyet, millet ittifakının Cumuhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekili adaylarına destek istedi. 

“KILIÇDAROĞLU DEMEK KUCAKLAŞMA DEMEK”

“Kemal Kılıçdaroğlu demek Türkiye’nin kucaklaşması demek! Bu ülkeyi kutuplaştıran, bu ülkeyi ayrıştırmaya çalışanlara karşı milyonları barıştıran, kucaklaştıran, ‘biz kardeşiz’ diye hatırlatan bir isim Kılıçdaroğlu” diyen CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  “Biz o yüzden 14 Mayıs’ın önemini kucaklaşma, kardeşlik, bütünleşme olarak görüyoruz. O yüzden Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için desteğinizi istiyoruz.  Eskişehirimizde sadece Vanlılar değil, inanıyorum ki yüzbinlerce hemşehrimizle, çok büyük çoğunlukla Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak Çankaya’ya göndereceğiz” dedi.

Milletvekili adaylarına da destek isteyen Çakırözer, “Hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, hem de artık bıktığımız yolsuzluk, yoksulluk ortamını ortadan kaldırmasına destek verecek Meclis çoğunluğunu sağlamak için de destek istiyoruz” dedi.

“KARARLIYIZ, HAVAALANINI İŞLETECEĞİZ”

Artık iktidar milletvekilleri olarak Eskişehirlilerin taleplerini ve sorunlarını çözüme kavuşturmak istediklerini dile getiren Çakırözer, şunları söyledi:

“Bizler her zaman ulaşılabilir milletvekilleri olduk. Bundan sonra da derdinizle dertlenecek, neşenizle sevinecek, mutluluğunuzu paylaşacak, ulaşılabilir vekiller olacağız. Bu şehirde nerede olursa olsun sizlerin TBMM’de sesi olacağız. Bugüne kadar muhalefet milletvekilleri olarak sesiniz oluyorduk, bundan sonra sizlerin desteğiyle iktidarın milletvekilleri olarak sizin taleplerinizi yerine getirmek boynumuzun borcu olacak. Nedir bu talepler: başta insanca bir yaşam. İnsanca bir yaşam dediğinizde buradan Van’a giderken, buradan Ağrı’ya giderken uçak kullanabilmek. Havaalanımız olmasa kullanamıyoruz dersiniz. Havaalanımız var ama memleketimize uçak yok! İsmini değiştirdik ama sadece ismi değişti tarifeli uçuşlar başlamadı. Biz bu konuda kararlıyız! Bu havaalanının işlemesini sağlayacağız. 1 milyon olmuşuz ama havaalanımızı kullanamıyoruz. Niye? Çünkü AKP iktidarı bu şehri cezalandırıyor. Bu çileyi biz bitireceğiz.”

“BELİRSİZLİĞİ BİTİRMEK İÇİN EKONOMİYİ EHİL ELLERE TESLİM EDİN”

“Bu şehre katkı sağlayan herkes için önemli olan bir başka husus da önünü görebilmek. İnşaat yapacaksınız malzemeyi kaça alacağınızı bilmiyorsunuz. Çünkü ekonomiyi yönetenler bir alemdeler. Gerçeklikle alakaları kalmamış. O yüzden onun derdini inşaatı yapan çekiyor, onun çalıştırdığı işçisi çekiyor, vatandaş çekiyor, kredi veremeyen banka çekiyor. Bunu herkes çok iyi biliyor. Bu belirsizliği ortadan kaldırmanın tek bir yolu var, o da ekonomiyi artık ehil ellere vermek.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@