Eskişehir için üvey evlat çıkışı!

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediyesi’nin kullanmak istediği vakıflara ait bir binanın, İnhisar Belediyesi’ne tahsis edilmesini Meclis gündemine taşıdı...

SİYASET 30.03.2023, 15:43
Eskişehir için üvey evlat çıkışı!

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi’nin depremzedeler ve öğrenciler için kullanmak istediği kendi bölgesindeki vakıflara ait bir binanın, Odunpazarı Belediyesi yerine Bilecik’in AKP’li İnhisar Belediyesi’ne tahsis edilmesini Meclis gündemine taşıyarak, Eskişehirlilere uygulanan üvey evlat muamelesine tepi gösterdi. Çakırözer, “21 yıllık AKP iktidarı, son günlerinde dahi Eskişehir'imizi ‘Cumhuriyet Halk Partili belediyelere oy verdiler’ diye cezalandırıyor!  Odunpazarı nere, İnhisar nere! Sadece Odunpazarı değil merkez ve kırsalda da durum aynı. Ama az kaldı. 45 gün sonra hem Eskişehirliler, hem de 85 milyon milleti bölen, ayrıştıran bu zihniyete sandıkta son verecek! Yönetenlerin herkesi kucakladığı yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AKP iktidarının Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler ile Eskişehirlilere yönelik üvey evlat muamelesini Meclis gündemine taşıdı.

“ESKİŞEHİR NERE, İNHİSAR NERE?”

Eskişehir’de son olarak Odunpazarı ilçesi sınırları içerisindeki bir taşınmazın CHP’li Odunpazarı Belediyesi yerine Bilecik’in AKP’li İnhisar Belediyesi’ne tahsis edildiğini söyleyen Çakırözer, “21 yıllık AKP iktidarı, son günlerinde dahi Eskişehir'imizi ‘Cumhuriyet Halk Partili belediyelere oy verdiler’ diye cezalandırıyor. İş artık şirazesinden çıkmış durumda. Odunpazarı Belediyemizin depremzedeler ve öğrenciler için kullanmak istediği kendi bölgesindeki vakıflara ait bir bina, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından gidip Bilecik'in AKP'li İnhisar Belediyesine tahsis ediliyor. Eskişehir nere, İnhisar nere? Bunun adı Eskişehir düşmanlığı değil de nedir?” dedi.

“CHP’YE OY VERDİ DİYE CEZALANDIRIYORLAR”

Eskişehirlilere yönelik yapılan ayrımcılığın ilk olmadığına dikkat çeken Çakırözer, şöyle konuştu:

“Bakın, bu ilk de değil, AKP'li belediyeler üzerinde okul, cami bulunan arsaları bile hazineye borçlarının karşılığı verebilirken Eskişehir Tepebaşı Belediyemizin önerdiği yüzlerce imarlı arazi yine CHP'li belediyeden geliyor diye reddediliyor. Bitmedi, yerel seçimler öncesi temel atılan Seyitgazi ilçemizdeki kültür merkezi belediyeyi CHP kazanınca yarım bırakıldı. Boy boy afişlerle yapılacağı duyurulan Kırka Devlet Hastanesi’nin yerinde hâlâ yeller esiyor. Belediyelerimizin hayırsever yurttaşlarımızın bağışlarıyla oluşturduğu aşevi hesaplarina bile el koydu bu iktidar!”

“MİLLET SANDIKTA DERSİNİ VERECEK”

Eskişehir’in merkez ve ilçelerinde çiftçinin, üretecinini, esnafın, emeklinin, emekçinin dertlerini sıralayan  Çakırözer, “Alpu’nun göğsüne zehir santrali kurulmak istenmesi tesadüf değildir. Alpu’nun, Mihallıçcık’ın yolunun yıllarca yapılmaması, süt diyarı Beylikova’da çiftçinin süt veren ineklerini kesime göndermesi, Mahmudiye’de patateslerin soğanların depolarda çürütülmesi, Çifteler’de çiftçinin susuz bırakılması, İnönü’de, Günyüzü’nde, Sivrihisar’da pancar çiftçimizin toprağa küstürülmesi tesadüf değildir. Seyitgazi ve Han ilçelerimizin komşu illerinin ilçelerine yapılan yardımı alamaması kader değildir” dedi.

“Hem Eskişehirliler, hem de 85 milyon 45 gün sonra milleti bölen, ayrıştıran bu zihniyete sandıkta son verecek” diyen Çakırözer, “ Eskişehir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında milletin eşit hizmet aldığı, yönetenlerin herkesi kucakladiği yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@