banner208

Eskişehir İYİ Parti'den Binali Yıldırım'a önemli sorular!

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım yarın Eskişehir'e gelecek... İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı, Yıldırım'a, yanıtlaması için sorular sordu...

SİYASET 28.02.2022, 17:32
Eskişehir İYİ Parti'den Binali Yıldırım'a önemli sorular!
banner209

Türkiye'nin son Başbakanı ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere yarın Eskişehir'e gelecek.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen, Eskişehir'in bazı sorunlarını gündeme getirerek Binali Yıldırım'a seslendi.

Başkan Ekmen yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

AK Partinin en önemli isimlerinden, Genel Başkan Vekili Sayın Binali Yıldırım'ın yarın ilimize bir ziyaret gerçekleştireceğini basınımızda yer alan haberlerden öğrenmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, İlimize ziyarete gelen AK Partili Bakanlar ile AK Partinin ilimiz milletvekillerine, ilimize hizmet etmeleri için yaptığımız çağrılar ne yazık ki sonuçsuz kaldı.

Yarın İlimizde bulunacak Sayın Binali Yıldırım'ın da hem partililere hem de siz Sayın Basın Mensupları aracılığıyla Eskişehir kamuoyuna yapacağı soyut, temelsiz açıklamalarla ağzımıza bir karış bal çalıp gideceğini öngörüyoruz. 

Türkiye için çözüm, kaynak, üretemeyen, hiçbir alanı yönetemeyen AK Parti iktidarının Eskişehir için de bir şey yapmayacağını görüyoruz ama yine Eskişehir için çağrıda bulunmaktan da geri duramıyoruz.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen

Sayın Binali Yıldırım;

- Kuzey ve Güney Çevre yolları için 2022 yılı yatırım programında ödeneğiniz var mı? Çevre yollarını hangi yılda bitirmeyi vaat ediyorsunz?

- TÜLOMSAŞ’ın da taşınarak Organize Sanayi Bölgesinde Türkiye’nin ve Dünyanın Raylı Sistem Araçları Üretim Merkezi Olabilecek, Milli Ve Yerli Yüksek Hızlı Tren Setlerini Üretilebilecek, yan sanayii ile birlikte binlerce insana iş ve ekmek kapısı olacak tesisleri kurmayı planlıyor musunuz? Planlamanız varsa yol haritanızın kilometre taşları haklarında bilgi verir misiniz?

- Eski Ulaştırma Bakanlığınız sırasında defalarca söz verip gerçekleştirmediğiniz, Eskişehir Organize Sanayiini Gemlik Limanına bağlayacak demiryolu hattı temel atma töreni için daha kaç yıl bekleyeceğiz?

- Eskişehir Havalimanını, büyük kargo uçaklarının iniş ve kalkışına imkan sağlayarak bölgemizin  lojistik havalimanı haline getirecek inşaatların yapımı için ne düşünüyor sunuz?

- Ölüm yolu olarak anılan Seyitgazi-Kırka-Afyon, Eskişehir-Alpu-Mihallıççık, Eskişehir-Sarıcakaya il.e yollarının yapılması için daha kaç kaza olması, kaç vatandaşımızın ölmesi, yaralanması, sakat kalması gerekiyor.

Bu sorular İYİ Partinin değil 7’den 70’e erkeğinden kadınına Eskişehirlilerin sorularıdır. Eskişehirli zekidir, anlar, kendisinin hafife alınmasını sevmez, sizi affetmez. Lütfen kaçamak cevaplar vermeyin, net olarak şunu açıklayın, İstanbul Yeni Kanal İnşaatı için kaynak bulan hükümetiniz neden Eskişehir’in küçük yatırımları için kaynak yaratamaz.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
22
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@