İşte Eskişehir Milletvekili Adayları! Sıralı tam liste...

14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri yapılacak... Eskişehir'de partilerin milletvekili adayları netleşti... İşte milletvekili listeleri...

SİYASET 09.04.2023, 22:17 28.04.2023, 10:36
İşte Eskişehir Milletvekili Adayları! Sıralı tam liste...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs 2023'ü ilan etmesi ve ardından YSK'dan yapılan açıklamayla beraber seçim takvimi işlemeye başladı.

Bununla beraber yurt genelinde, milletvekili adayı olmak isteyenler aday adaylık başvurularını parti genel merkezlerine yaptı.

Aday adaylık süreci sona erdi, partilerin milletvekili adayları belli oldu.

Peki, Eskişehir'de partilerin milletvekili listeleri nasıl şekillendi?

İşte, partilerin 28. Dönem milletvekili aday listeleri:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1. Fatih Dönmez

2. Ayşen Gürcan

3. Ali Demirel

4. Hakan Çizmelioğlu

5. Pınar Turhanoğlu Gücüyener

6. Derya Çıraklı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1. Utku Çakırözer

2. Jale Nur Süllü

3. İbrahim Arslan

4. Abdülkadir Adar

5. İpek Çelik

6. Aysu Bahar Gürlek

İYİ PARTİ

1. Nebi Hatipoğlu 

2. Özlem Ayrancı 

3. Melih Aydın 

4. Bülent Öndeş

5. Hakan Kaymak 

6. Yağmur Gürsöğüt

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 

1. Bülent Maşaoğlu

2. Leman Sivri

3. Muhammed Bahadır Ayas

4. Mustafa Enes Süzen

5. Emre Karabacak

6. Oğuzhan Ünal

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ 

1. Adnan Okur

2. Doğanay Hızal

3. Oğuz Can

4. Mustafa Dikmen

5. Mert Taşdemir

6. Ömer Atay 

MEMLEKET PARTİSİ

1. İlhan Düzyürek

2. İsmail Ceyhan

3. Neslihan Boztepe Demirbilek

4. Salih Eskici

5. Dorukhan Demirel

6. Enes Erdönmez

YEŞİL SOL PARTİ

1. Ali İhsan Gezer

2. Felek Aksoy

3. Müslüm Koyun

4. Fadime Pulat

5. Dilaver Aslan

6. Aleyna Ceren Kökoğlu

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ

1. Gökay Başar

2. Fatma Girgin

3. Ayhan Kaya

4. Aslıhan Tere

5. Bedi Uygar Uğurlu

6. Yalçın Komşu

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1. Erkan Sarmaşık

2. Salim Acabay

3. Gökhan Ünver

4. Sema İkizoğlu

5. Zafer Harman

6. Murat Şişman

SOL PARTİ

1. Ali Paşa Şanlı

2. Hüseyin Öztürk

3. Mert Bulut

4. Nazir Çakmak

5. Özlem Bahçeci

6. Zekiye Öztürk

ZAFER PARTİSİ

1. Erdinç Örencik

2. Sadi Uyar

3. Bahtiyar Yürük

4. Ece Oğuz

5. Şenol Uztimür

6. Murat İçeli

VATAN PARTİSİ

1. Temel Aras

2. Raif Eşkinat

3. Mesut Tuna

4. Hilal Aydın

5. İsmail Bayraktar

6. Mustafa Erdönmez

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1. Celal Öngel

2. Dursun Alkan

3. Taylan Ferhat Adıgüzel

4. Berkan Kaplan

5. Muhammed Mustafa Yazgan

6. Mübeccel Keser

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1. Osman Mandacı

2. Emrah Altun

3. Dinç Biçer

4. Defne Arslan

5. Ramazan Uylaş

6. Aydan Ay

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

1. Salih Güven

2. Aytekin Civelek

3. Emre Boyacı

4.Oktay Filik

5. Kemal Yılaz

6. Mustafa Irmak

MİLLET PARTİSİ

1. Mehmet Emin Özdemir

2. İbrahim Çelik,

3. Mustafa Has

4. Ahmet Pınarcı

5. Davut Uygun

6. Şevket Bingöl

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@