jale Nur Süllü söz verdi: Eskişehir çiftçisine hibeyi biz vereceğiz!

Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçelerinde seraları ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, üreticinin sorunlarını dinledi...

SİYASET 03.05.2023, 10:47
jale Nur Süllü söz verdi: Eskişehir çiftçisine hibeyi biz vereceğiz!

Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçelerinde seraları ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, üreticinin sorunlarını dinledi. "Tek adam rejiminin dışa bağımlı tarım politikaları ve yüksek girdi maliyetleri üreticiyi zora soktu" diyen Süllü, AK Parti yönetiminin üreticiye verdiği müjdelerin de sözde kaldığına dikkat çekti. 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün kırsal kalkınma destekleri kapsamında örtü altı kayıt sisteminde kayıtlı veya kayıt olacak yeni sera yapımı, mevcut seraların teknoloji yenileme ile modernizasyonu için verdiği yüzde 50 hibe desteğine Sarıcakaya ve Mihalgazi’de sera üretimi yapanların yararlanamadığını söyleyen CHP Milletvekili Süllü, “Seracılık yapan üreticilerin yaşadığı sorun, AKP’nin vaatlerini bırakın, icraatlarının bile içinin boş olduğunun örneği” dedi.

14 Mayıs genel seçimler sonrası, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çiftçinin, üreticinin hakkını alacağını söyleyen Süllü, “Mevcut seraların modernizasyonu ve büyütülmesi ile yeni sera, paketleme tesisleri ve depo yapımı için yatırım desteği sağlayacağız. İç Anadolu’nun Çukurovası, Eskişehir’in bereketli toprakları Sarıcakaya ve Mihalgazi’de seracılık yapan üreticilerin sorunlarının çözümü için biz hazırız” açıklamasını yaptı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@