banner196

banner208

Kadir Kodak milletvekili aday adayı olmak için istifa etti!

Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Kadir Kodak, CHP'den milletvekili aday adayı olmak için meclis üyeliği görevinden istifa etti.

banner294
SİYASET 05.12.2022, 19:18 06.12.2022, 00:02
Kadir Kodak milletvekili aday adayı olmak için istifa etti!
banner209

 Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Meclisi toplantısında, Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Kadir Kodak, 2023'te gerçekleştirilecek olan genel seçimde CHP'den milletvekili aday adayı olacağı için meclis üyeliği görevinden istifa etti.

Meclis toplantısı sırasında istifa dilekçesini Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a teslim eden Kadir Kodak, yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi:

ÖZLEM YALÇIN'IN KIZI SUDE'YE ŞİFA DİLEDİ

"Malumunuz üzere hep birlikte 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde halkımızın teveccühü ile seçilerek göreve geldik ve yaklaşık 4 yıldır bu yüce Meclis çatısı altında Odunpazarı halkına hizmet etmeye çalışıyoruz. Geçen bu dört yılın, iki yıla yakın bir kısmını da, Covid 19 Pandemisi ile geçirdik. Hepimiz için bu yaşımıza kadar görmediğimiz kadar zor, üzücü ve yıkıcı bir dönemdi. O da bizim görev yaptığımız döneme denk geldi. Binlerce insan hayatını kaybetti. Kaybettiğimiz tüm insanlarımıza, Allah’tan rahmet diliyoruz. Ayrıca, Bir süredir Belediye Meclis toplantılarımıza katılamayan bugün de aramızda olamayan Ak Partili Değerli Meclis Üyesi arkadaşım Özlem Yalçın’ın kızının rahatsız olduğunu hepimiz biliyoruz. Buradan Özlem Hanım’ın kızı sevgili Sude’ye acil şifalar diliyorum. Dualarımız Sude ile olacak.

KAZIM KURT'A TEŞEKKÜR ETTİ

Önümüzdeki yıl Haziran ayında ya da evvelinde yapılacak olan Genel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili aday adayı olacağımdan dolayı konuşmamın bitiminde; Odunpazarı Belediye Meclis üyeliğinden İstifamı içeren dilekçeyi Belediye Başkanımıza takdim edeceğim. Hukukçu kimliği ile Belediye yönetiminde; hukukun üstünlüğünü esas alan çalışmaları ile her zaman bize kılavuz olan, katılımcı demokrasiyi işleterek Odunpazarı halkının Belediye yönetiminde söz sahibi olmasını sağlayan, Belediye Başkanlığından öte bizler için bir abi ve bir usta olarak politika yolunda bizlere ışık tutan, cesaret veren, yol gösteren değerli büyüğüm Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt’a, bugüne kadar şahsıma olan güveni ve desteği sebebiyle çok teşekkür ediyorum.

'HİÇBİR YEREL MECLİSTE GÖRÜLMEYECEK DEMOKRATİK ORTAM'

Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak; Belediye Başkanımız Av. Kazım Kurt’un önderliğinde ortak akıl ve istişare ile uyum içerisinde bu dönemde güzel bir grup çalışması gerçekleştirdik. Bu grubun, bir üyesi olmanın gurunu yaşıyorum. Odunpazarına olan katkıları sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanıma, Grup Başkanvekilime ve değerli Meclis üyelerine de çok teşekkür ediyorum. Nisan 2019 dan bu yana belki de hiçbir yerel Mecliste görülmeyecek demokratik bir ortamda görüşlerimizi ifade etme olanağı bulduk. Ülke gündemini, Odunpazarı’nın gündemini hep beraber değerlendirdik. Birlikte çözümler üretmeye çalıştık. Daha güzel bir Odunpazarı için; Meclisimizde temsil edilen tüm Partilerin Meclis üyeleri olarak hep birlikte çalıştık ve pek çok karara birlikte imza attık. Hepimizin Odunpazarı’nda büyük emekleri olduğunu biliyorum.  Verdikleri katkılar sebebiyle Adalet ve Kalkınma Partili ve Milliyetçi Hareket Partili Meclis Üyelerine de teşekkür ediyorum.

'YÜCE TÜRK MİLLETİNE OLAN HİZMET AŞKIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK'

Yine birlikte görev yaptığımız bu dönemde gerek Meclis çalışmalarında gerekse komisyon çalışmalarımızda bizlere her konuda destek olan çok kıymetli bürokratlarımıza ve Belediye personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Acısıyla, tatlısıyla, dört yıl çok çabuk geçti değerli arkadaşla. Bu geçen süre içerisinde gerek komisyonlarda gerekse de Mecliste yaptığımız çalışmalarda ve konuşmalarımda istemeden kırdığım bir arkadaşım oldu ise ya da sürçü lisan ettimse, affola. Biraz sonra vereceğim İstifa dilekçesi ile Odunpazarı Belediye Meclisindeki yolculuğum sona erecek ancak siyasetteki yolculuğum bitmeyecektir. Yüce Türk Milletine olan hizmet aşkımız daha da artarak devam edecektir. Nasip olurda Milletvekili olursam, bu kez Yüce Türk Milletine; Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet etmeye devam edeceğim. Eskişehir’li hemşerilerimin Ankara’daki sesi, gözü ve kulağı olacağıma sizlerin huzurunda, söz veriyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum."

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kodak'ın istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Hayırlı olmasını diliyoruz. Elbette içimizden bir arkadaşımızın seçilmesini isteriz. Başarılar diliyorum" dedi. 

CHP'li Meclis Üyesi Emre Genç ise "Kadir Bey uzun ve meşakkatli bir yola çıktı. Grubumuz adına başarılar diliyorum" diye konuştu.

AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan da Kadir Kodak'ı kutlayarak, adaylığının hayırlı olmasını diledi.

Divan Katibi CHP'li Cahide Tetik ise "Hangi partiden olursa olsun Odunpazarı'ndan bir meclis üyemizin TBMM'de temsil edilmesi bizi mutlu eder" dedi.

saglisolluhaber.com 

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@