Kazım Kurt: Son 20 yıllık olumsuzluk, bizi karamsarlığa itmesin!

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının 84. yıldönümünde anmak için bir dizi etkinlik düzenledi. Kazım Kurt konuştu...

SİYASET 13.11.2022, 13:58 13.11.2022, 14:03
Kazım Kurt: Son 20 yıllık olumsuzluk, bizi karamsarlığa itmesin!

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının 84. yıldönümünde anmak için bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye son olarak, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri’ gerçekleştirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sunuculuk Atölyesi ve Ergün Elibaş tarafından düzenlenen Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konserinde duygu dolu anlar yaşandı. 

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konserine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Konserde, sunuculuk Atölyesi Eğitmeni Serpil Vurucu, Mustafa Gündüzöz, Gül Taşdelen, Volkan Mutluer, Büşra Sipahioğlu Atatürk’ün biyografisini hikâyeleştirerek anlattı. Sunucular Vurucu, Gündüzöz, Taşdelen, Mutluer ve Sipahioğlu Atatürk’ün biyografisini anlatırken, Ergün Elibaş ise sırasıyla Ankara'nın Taşına Bak, Sarı Zeybek Şu Dağlara Yaslanır, İzmir'in Kavakları ve Çalın Davulları adlı eserleri seslendirdi. Serpil Vurucu’nun Atatürk’ün ölüm anının anlatıldığı programın son bölümü, salonda duygu selinin yaşanmasına neden oldu. Vurucu, Atatürk’ün ölüm anını anlatırken, sahnede bulunan diğer sunucular saygı duruşuna geçti. Sirenlerin çalmasının ardından program, Elibaş’ın Atam Ağıdını seslendirmesi ile sona erdi. 

O’NA BORCUMUZU ÖDEMEK ZORUNDAYIZ!

İzleyicilerin göz yaşlarını tutamadığı konser, dinleyicilerden tam not aldı. Gecenin sonunda sahneye çıkan Başkan Kurt, Sunuculuk Atölyesi Eğitmeni Serpil Vurucu ve atölye katılımcıları ile Ergün Elibaş’ı tebrik ederek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Atatürk’ün çok büyük bir dünya lideri olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, Atatürk’ün sadece Türkiye’de değil tüm dünya tarafından anıldığını söyledi. Başkan Kurt, “Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, en büyük kahramanıdır. Atatürk; düşün adamı, asker, yönetici, siyasetçi ve yüz yıl önceki ön görüleri bugün bile doğru çıkan, hayatta en doğru yol gösterici bilimdir diyen bir kişilik ve şahsiyet. O’na borcumuzu ödemek zorundayız. Türk gençleri ve Türk halkı olarak Cumhuriyetin 99’uncu yılında karamsar bir ülke olma durumundan çıkmak zorundayız. Aydınlık bir Türkiye’yi en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Son 20 yıllık karanlık ve olumsuzluk, bizi karamsarlığa itmesin. Önümüzdeki yıl, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı. Bu 100’üncü yılı öyle böyle geçirdik, ama ikinci 100’üncü yılını temel insan haklarına dayalı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak; ilelebet yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği gençler bunlar. Hem sanatçı hem bilim insanı olarak yeni 100 yılı hep birlikte şekillendirelim. Hep birlikte güçlü bir mücadeleye hazır olalım. Atatürk’ün adını silmek isteyenlere inat, hep birlikte bu mücadeleyi en güçlü noktaya getirmek gerekir” dedi.     

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@