banner196

Kazım Kurt Tarihi Bölge esnafını ziyaret etti

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı Tarihi Bölge esnafını ziyaret etti. Esnafa işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Kurt’a Tarihi Bölgeyi gezmeye gelen turistler ve esnaf büyük ilgi gösterdi.

SİYASET 25.03.2024, 14:05
Kazım Kurt Tarihi Bölge esnafını ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Odunpazarı Tarihi Bölge esnafını ziyaret etti. Bölgeyi gezmeye gelen turistler ve vatandaşlar Başkan Kurt’a büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Açlık sınırının asgari ücrete ulaştığına dikkat çeken Başkan Kurt, “Türk-İş’in verilerine göre gıda harcaması, giyim, kira, elektrik, su, yakıt, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı yani yoksulluk sınırı 49 bin 019 TL’ye yükseldi. Ramazan ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” diye konuştu.

Turistler, vatandaşlar ve esnaf, Başkan Kurt’un ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@