Kazım Kurt Türk-İş’i ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (TÜRK-İŞ) bağlı sendikaların Eskişehir şube başkanları ile bir araya geldi.

SİYASET 22.03.2024, 15:48
Kazım Kurt Türk-İş’i ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Eskişehir İl Temsilciliğini ziyaret etti. Başkan Kurt’u Türk-İş Eskişehir İl Temsilcisi ve Türk Metal Şube Başkanı Orhan Demir, Belediye-İş Şube Başkanı Kemal Azak, Tek Gıda İş 1 No’lu Şube Başkanı Cengiz Çiçek, Tek Gıda İş 2 No’lu Şube Başkanı Erdoğan Yörüksoy, Türk Maden-İş Şube Başkanı Cafer Çakmak, Şeker-İş Şube Başkanı Hamit Dokuzlar, Tez-Koop-İş Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, Çimse İş Şube Başkanı Yalçın Özgür, Türk Harb-İş Şube Başkanı Hasan Atak, Sağlık-İş Şube Başkanı Recep Öztürk, Selüloz İş Eskişehir İl Temsilcisi Harun İlksevi karşıladı. Başkan Kurt ve sendika başkanları ziyaret sırasında asgari ücretten, sendikal mücadele ve yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti. 

İŞÇİ BABASI!

Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkür eden Türk-İş Eskişehir Temsilcisi Orhan Demir, Kazım Kurt’un işçi babası ve işçi dostu olduğunu söyledi. Başkan Kurt’un her zaman işçiye destek veren bir belediye başkanı olduğunu vurgulayan Demir, Odunpazarı Belediyesi’nde örgütlü olan Belediye-İş’in Türk İş’e bağlı sendikalardan biri olduğunu hatırlattı. Başkan Kurt’a belediyede çalışan işçilere verdiği destek için işçiler adına teşekkür eden Demir, “Sadece belediyede çalışan işçilere değil, şehirdeki diğer işçilere de her zaman destek oluyor.  Bize, her türlü desteği sağlayacağınıza inancımız tam. Ne sıkıntımız olursa olsun, kapınızı çaldığımızda bizi çevirmediniz. Teşekkür ederiz” dedi.  

SENDİKAL MÜCADELENİN SONUNA KADAR DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ

Orhan Demir ve Şube başkanlarına ev sahiplikleri ve ilgileri için teşekkür eden Başkan Kurt, sosyal demokrat bir belediye olarak sendikalardan kopmalarının mümkün olmadığını söyledi. “İşçi sınıfı bizim varlık sebebimiz. İşçi sınıfının refahı, huzuru ve başarısı bizim için çok önemli” diyen Başkan Kurt, herkesin sendikalı olması gerektiğinin altını çizdi. Sendikal yaşamın Türkiye’de çok daha büyük yerlere gelmesi gerektiğini belirten Başkan Kurt, “Sendikalarla birlikte ülkeyi yönetmeli, onlarla birlikte kararlar alabilmeliyiz. Sadece merkezi hükümetin kararları değil, yerel yönetimlerin kararları da birlikte alınabilmeli. Çünkü üreten, bu işi ortaya çıkaran işçi. Bunun değişmesi lazım. İşçi olmadığı zaman bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bunu kavradıktan sonra, işçilere ve sendikalara sahip çıkma meselesi gündeme geliyor. Biz işçi arkadaşlarımızı işçi ve işverenden ziyade, çalışma arkadaşı olarak görüyoruz. Birlikte üretelim, birlikte karar verelim istiyoruz. Sendikal mücadelenin sonuna kadar destekçisi olacağız. Emekten ve emekçiden yana tavrımızı her zaman sürdüreceğiz” dedi. 

31 Mart’ta gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerde işçi sınıfından destek isteyen Başkan Kurt, Demir ve şube başkanlarından Odunpazarı’nda kendisini, Tepebaşı’nda Ahmet Ataç’ı, Büyükşehir’de de Ayşe Ünlüce’yi desteklemelerini istedi.  

saglisolluhaber.com
 

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@