banner208

MHP'li Sazak'tan İstanbul Türk Ocakları'na sert uyarı!

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, yaptığı açıklama ile Türk Ocakları İstanbul Şubesi’ne ve yönetimine sert sözlerle yüklendi...

SİYASET 30.06.2022, 12:45
MHP'li Sazak'tan İstanbul Türk Ocakları'na sert uyarı!
banner209

Türk Ocakları İstanbul Şubesi’nin Türk Ocakları'nın kuruluşunun 110. yıl dönümünde düzenlediği Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları Sempozyumu’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmasına “yabancı misyon şeflerinden medet bekleyenlerin konuk olarak çağırılması, mezkûr konukların da konuşmalarında Marx’tan alıntı yapması Türk Ocakları’nın değerli tarihine ihanettir” diyerek tepki gösteren Milletvekili Sazak, “Türkçülüğün ilk sancağı Türk Ocağı’nı, Türk Tabipler Birliği’ne çevirmeyin” ifadeleri ile sert uyarıda bulundu.

MHP’li Sazak’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Türk Ocakları’nın düzenlediği Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları Sempozyumu’na yabancı misyon şeflerinden medet bekleyenlerin konuk olarak çağırılması, mezkûr konukların da konuşmalarında Marx’tan alıntı yapması Türk Ocakları’nın değerli tarihine ihanettir. Türk Ocakları İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’nun görevden alınması doğru olmakla beraber gelecekteki görevlendirmelerde daha milli kişilere teslim edilmesini tavsiye ederim. Türkçülüğün ilk sancağı Türk Ocağı’nı, Türk Tabipler Birliği’ne çevirmeyin!”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@