banner208

MHP'li Sazak'tan muhalefete sert sözler! Kimin kiminle iş tuttuğu...

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde söz aldı... Sazak, muhalefete sert çıktı...

banner294
SİYASET 19.11.2022, 13:33 19.11.2022, 13:58
MHP'li Sazak'tan muhalefete sert sözler! Kimin kiminle iş tuttuğu...
banner209

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında söz aldı.

Sözlerine Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Sinan İnak'a Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Milletvekili Sazak, Milliyetçi Hareket Partisi olarak İçişleri Bakanlığı’nın 2023 bütçesini ve bölücü terör örgütüne karşı yürütülen mücadeleye sonuna kadar desteklediklerini belirtti.

Konuşmasında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısına da değinen MHP’li Sazak, “menfur patlamayı tertipleyenlerin ivedilikle yakalanmasında emeği geçen emniyet teşkilatının isimsiz kahramanlarına teşekkürü bir borç biliyor, ülkemizi yasa boğan İstiklal Caddesi’ndeki gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası Pentagon’da sessizliğe neden olan sert ve yerinde ifadelerinizin de arkasında olduğumuzu da ayrıca belirtmek istiyorum” dedi.

“Bölücü terör örgütünü besleyen bellidir, bölücü terör örgütü ile istihbaratını paylaşan bellidir, bölücü terör örgütüne ağır silahlar ve teçhizatlar hibe eden de bellidir” diyerek ülkemizin terörle mücadelede sadece piyonlarla mücadele etmediğini vurgulayan Milletvekili Sazak, sert sözlerle muhalefete de yüklendi.

 “İçimizde timsah gözyaşları döken ve terörle mücadelede başarılı olmamamız için medet uman kifayetsiz muhterisler ve bilfiil görevliler bulunmaktadır” diyerek muhalefete seslenen MHP’li Sazak, “İHA-SİHA’dan rahatsız vekilleri, Biden’den demokrasi ayarı isteyen emekli monşerleri, soytarı şovuyla mahkeme basan sözde adalet savunucularıyla uşaklık ettikleri şer güçlere Türkiye’yi asılsız iddialar ile küçük düşürmeye çalışmaktadır” sözleriyle konuşmasına devam etti. 

“Kimin kiminle yol yürüdüğü, kimin kiminle iş tuttuğu aşikardır” cümlesi ile muhalefetin yaptıklarının bilincinde olduklarını vurgulayan Milletvekili Sazak, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunları iyi biliyor ve takip ediyoruz. Halkımızın da bunları görmesi ve ülkemizin geleceğini etkileyecek seçimlerde karar verirken bunları göz önünde bulundurmasını temenni ediyoruz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@