MHP'li Sazak Türk yargısı üzerinden CHP'yi eleştirdi!

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, geçen hafta Adalet Bakanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülürken söz aldı.

SİYASET 25.11.2022, 16:22
MHP'li Sazak Türk yargısı üzerinden CHP'yi eleştirdi!

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, geçen hafta Adalet Bakanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülürken söz aldı.

İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Milletvekili Sazak, “söz konusu terör saldırısının Türk Devletleri Teşkilatı 9’uncu Zirvesi ve sonrasında "Kıbrıs Türklerini Türk dünyasının parçası olarak görüyoruz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci statüsünü memnuniyetle karşılıyoruz" denilerek yayınlanan Semerkant Bildirisi’nin üzerinden henüz 24 saat geçmeden ülkemizin gözbebeğinde gerçekleştirilen terör saldırısının zamanlaması manidardır” dedi. Bağımsız Türk yargısı tarafından çok kapsamlı teferruatlı bir tahkikat yürütülmesi gerektiğine değinen MHP’li Sazak, ayrıca vatandaşların sosyal medyada dolaşan asılsız ve dezenformatif paylaşımlara itibar etmemelerini rica etti.

Fatih Sultan Mehmet’in “kadıyı satın aldığın gün adalet ölür, adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür” sözüne atıfta bulunan Milletvekili Sazak, bir mazlumun haksız yere bir saat tutulmasındansa, suçlunun ceza almasının tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Konuşmasında CHP’lilerin mahkeme basma iddialarına da dikkat çeken MHP’li Sazak, “sık sık insan hakları ve demokrasi vurgusu yaparak adalet isteyen ve eşitliğin adalet olduğunu zannedenler hepimizin malumudur. Hak; sesi çok çıkanların ya da kuru kalabalığın değildir. Hak, haklınındır! Kalabalık oluşturup mahkeme salonunu basarak mahkeme heyetini tesir altına almak isteyen ve adaleti kendi talepleri doğrultusunda bekleyen bazı vekillere ve maksatlı barolara Türk yargısının bağımsız olduğunu, istenilenin değil olması gerekenin yapılacağını hatırlatmak isterim” dedi.

Konuşmasının sonunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünde yeni anayasa vizyonuyla 100 maddelik anayasa önerisi hatırlatarak yeni anayasa vurgusu yapan Milletvekili Sazak, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği üzere ‘Milliyetçi Hareket Partisi olarak başörtüsünü güvenceye alan ve ailenin korunmasını hedefleyen anayasa değişikliğini sonuna kadar destekliyoruz.’ Bu çerçevede; Milliyetçi Hareket Partisi olarak görüşümüz belli, kararımız nettir” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@