Nebi Hatipoğlu: ‘Çamur akıyor, pis kokuyor!’

Sarıcakaya’daki ilk ziyaretinde ilçe esnafını ziyaret eden Nebi Hatipoğlu, pazar alanındaki vatandaşlarla da bir araya geldi. Daha sonra vatandaşların yoğun ilgiyle katılım gösterdiği miting alanına gelen Hatipoğlu, Sarıcakayalılara seslendi.

SİYASET 04.03.2024, 11:21 04.03.2024, 12:17
Nebi Hatipoğlu: ‘Çamur akıyor, pis kokuyor!’

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Sarıcakayalı vatandaşlara seslendiği mitingde, “İlçede yaşayan vatandaşlarımızın suları kirletildi. Bu suya yıllardır arıtma dahi yapılmadı. Eskişehir'de eski tip de olsa bir arıtma var. İyi kötü çalışıyor. Bakın yine musluklardan çamur aktı. Su pis kokuyor. ESKİ hemen bir açıklama yaptı. Neymiş? ‘Bizim arızamız var, ondan.’ Kardeşim, biz bu su problemini ortaya çıkardıktan sonra siz vatandaşa mesaj atmadınız mı ‘su içiliyor’ diye. Yine söylüyorum, vatandaşın sağlığıyla oynamayın” dedi. Hatipoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile ESKİ’ye yüklenerek şunları söyledi:

ÇEVRE FELAKETİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

“Biliyorsunuz, burada TOKİ bitme aşamasına geldi. Ayrıca şu anda yeni sağlık alanlarının temeli atılıyor. Güzel ilçemize bir TOKİ lazımsa, bir TOKİ daha da yapacağız. Bir sağlık merkezi lazımsa, bir sağlık merkezi daha yapacağız. Sarıcakaya'ya ne lazımsa inşallah yapacağız. Dün Mihalgazi’deydik, bugün Sarıcakaya'dayız. Mihalgazi ve Sarıcakaya'da bir çevre felaketiyle karşı karşıyayız. Bugün 25 yıldır belediyeyi idare eden yönetim, Sarıcakaya ve Mihalgazi’mize bir arıtma tesisini hala yapamadı. Eskiden Sakarya Nehri’nde 20-25 çeşit balık vardı. Şimdi var mı bu çeşitler? Var mı bu balıklar? Niye yok diye soruyor musunuz? Orada toplam 10 bin kişinin evsel atıkları, pislikleri Sakarya Nehri'ni kirletiyor. Defalarca söyledik, bu çevre felaketi Eskişehir'in sonu olacak. Bu durum, Eskişehir'de de çok büyük problem.  İlçede yaşayan vatandaşlarımızın suları kirletildi. Bu suya yıllardır arıtma dahi yapılmadı. Eskişehir'de eski tip de olsa bir arıtma var. İyi kötü çalışıyor.

SON SİSTEM ARITMA TESİSİ SÖZÜ

Bakın musluklardan çamur aktı çamur. ESKİ hemen bir açıklama yaptı. Neymiş? ‘Bizim arızamız var, ondan.’ Kardeşim, biz bu su problemini ortaya çıkardıktan sonra siz vatandaşa mesaj atmadınız mı ‘su içiliyor’ diye. Yine söylüyorum, vatandaşın sağlığıyla oynamayın. Biz yapacağımız yatırımlarla Eskişehir’in her yerinde, yapacağımız yatırımla musluğu açtığınız zaman suyu içebilecek, çay yapabilecek ve yemek yapılabilecek bir suyu sizlere ulaştıracağız. Şimdi, vatandaş musluğu açtığı zaman çamur akıyor çamur. Pis kokuyor. Bu suyu nasıl içireceksin hemşerilerine? Bu su Eskişehir'e yakışır mı? Yakışmaz. Burada da inşallah bu çevre felaketine son vereceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için çevre felaketine son vereceğiz. Son sistem arıtma sistemlerini yapacağız. Bundan sonra Sakarya Nehri'ne Sarıcakaya'ya bu ihaneti yapmayacağız. Bunlar, ‘Çevreciyiz, halkçıyız, vatandaşın ve çiftçinin yanındayız’ diyorlar. Sakarya Nehri'ni kirleten belediye mi olur? Çiftçinin dostu böyle mi olur? Bunların hepsi yalan.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@