Nebi Hatipoğlu: Vücudumu taşın altına sokuyorum!

İş İnsanı Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu ilan etti... Hatipoğlu'nun toplantısına ilgi yoğun oldu...

SİYASET 25.03.2023, 11:06
Nebi Hatipoğlu: Vücudumu taşın altına sokuyorum!

14 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine adım adım yaklaşılırken, partilerde milletvekili aday adayı olan isimler bir bir kamuoyu karşısına çıkmaya başladı.

Aday adaylığı heyecanı yoğun olan İYİ Parti'de Nebi Hatipoğlu, milletvekili aday adayı olduğunu ilan etti.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği törende, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve bazı aday adayları da hazır bulundu.

Konuşmasında, "kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum" diyen Nebi Hatipoğlu şu ifadelere yer verdi:

'AİLEMİN ÜÇÜNCÜ KUŞAK TEMSİLCİSİYİM'

"Ben 1951 yılında Bulgaristan’daki zulümden kaçıp Eskişehir’e yerleşen İdris Hatipoğlu’nun torunu İsmail Hatipoğlu’nun oğlu ve ailemin 3. Kuşak temsilcisiyim. Eskişehir’de doğdum çocukluğum gençliğim tüm hayatım Eskişehir’de geçti. Şimdide Eskişehir’de yaşıyorum evim işyerim Eskişehir’de Allah nasip ederse de kalan ömrümü de Eskişehir’de yaşamak istiyorum.

'BİNLERCE HEMŞERİME İŞ VE AŞ SAĞLADIM'

Eskişehir’de ticaret yaptım fabrikalar kurdum Eskişehirspor’da, Sanayi Odası’nda ve birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet ettim. Eskişehir’de 10 binlerce hemşehrime iş ve  aş sağladım. Yaptığım her işi ciddiyetle yaptım her işin en iyisini yapmaya çalıştım. Allah nasip etti, her işin üstesinden başarıyla geldim. Şehrimizin en büyük markası Eskişehirspor’a başkan oldum ve 17 yıl aradan sonra şampiyon yaptım. Kendi firmamı da vergi ve ihracat şampiyonu yaptım.

'ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZ ZOR DURUMDA'

Bugünde doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim Türkiye’nin gözbebeği Eskişehir’imizi, sanayide, sağlıkta, tarımda, ulaşımda kültür ve sanatta şampiyon yapmak için ilkelerini benimsediğim kendime yakın gördüğüm İYİ Parti’de sizin vekiliniz olmaya karar verdim. Siz değerli hemşehrilerimin desteğinizi ve vekaletini alıp Gazi Meclisimize giderek Eskişehir için çalışmak, memleketime siz hemşehrilerime hizmet etmek, şehrimize kalıcı eserler bırakmak tek isteğim ve temennimdir. Birçok arkadaşım, ‘Dostum ya senin siyasette ne işin var, seni yıpratırlar’ diyor. ‘Her türlü imkanın var rahatsın dünyayı gez dolaş tatil yap keyfine bak’ diyor. Fakat ben şehrimizin ve ülkemizin zor durumda olduğunu görüyorum.

'VÜCUDUMU TAŞIN ALTINA SOKUYORUM'

Siz hemşerilerimin aydınlık günlere ulaşması gelecek nesillerimize evlatlarımıza torunlarımıza hak ettiği yaşanabilir çağdaş demokrat laik bir şehir ve ülke bırakmak için elimi değil vücudumu taşın altına sokuyorum. Sizlere buradan söz veriyorum. Eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis’e gidersem, vekil olduğum sürece Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım. Esnafımız sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım. Çiftçimizin tüm sorunlarına eğilip onların Meclis’teki savunucusu olacağım. Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım. Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip mutlu günlerinde yanında olacağım. Eskişehir’in insanı sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım. Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@